Nuteistas saviizoliacijos nesilaikęs molėtiškis: teigia tik norėjęs nusipirkti cigarečių

Žinodamas, kad yra užsikrėtęs COVID-19 virusu ir privalo saviizoliuotis, jaunas vyras Molėtų rajone nuėjo apsipirkti į parduotuvę. Po diagnozės namuose tik dvi dienas ištvėręs vyras teigia, kad pritrūko cigarečių, kurioms nebuvo pasirūpinęs iš anksto.

Prokuratūros atstovai praneša, kad teismas patenkino Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro Gintaro Čekuolio pareiškimą ir baudžiamuoju įsakymu nubaudė Molėtų rajono gyventoją, sukėlusį pavojų aplinkiniams užsikrėsti pavojinga liga.

Užfiksavo vaizdo kameros

Molėtų rajone gyvenantis 30-metis rugpjūčio pabaigoje tikrinosi, ar neserga COVID-19, nes įmonėje, kurioje jis dirbo, buvo nustatytas susirgimų šiuo virusu židinys. Jau kitą dieną vyrui buvo pranešta, kad jis užsikrėtęs. Sveikatos priežiūros specialistai jį informavo apie saviizoliacijos taisykles, kurių jis įsipareigojo laikytis. 

Nors žinojo, kad vienas iš reikalavimų – likti saviizolioacijos vietoje, po dviejų dienų vyras nusprendė nueiti į vietos parduotuvę nusipirkti cigarečių, nes jų iš anksto nebuvo nusipirkęs. Vėliau molėtiškis aiškino nejautęs jokių ligos simptomų, todėl nieko blogo nepagalvojęs – užsidėjęs apsauginę kaukę, dezinfekavęs rankas ir išėjęs.

Apie tai, kad į parduotuvę buvo atėjęs galimai užsikrėtęs COVID-19 virusu žmogus, vietos gyventojai pranešė seniūnui, o šis - teisėsaugos pareigūnams. Informaciją patvirtino ir parduotuvės apsaugos vaizdo kameros įrašas, kuriame matyti cigaretes perkantis vyras.

Grėsė net laisvės atėmimas

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo prokuroras G. Čekuolis.

Molėtiškiui buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 277 straipsnio („Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“) 1 dalį.

Ši straipsnio dalis numato, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, yra baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

REKLAMA

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro G. Čekuolio, nebuvo nustatyta, kad neatsakingai elgdamasis vyras būtų užkrėtęs kitus žmones. Jei taip būtų įvykę, jam būtų grėsusi bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas molėtiškį nubausti baudžiamuoju įsakymu. Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai prokuroro pareiškimą patenkino ir molėtiškiui skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. Jam taip pat skirtas įpareigojimas laisvu nuo darbo metu išdirbti 70 valandų nemokamų darbų visuomenės labui.


Rašyti komentarą...
N
Nijole
2020-11-11 09:43:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsurdas, apsurdas, mergyna sumušęs ir iki givenimo galo suluosines Jurbarko kuilys nieko negavo, laisvė, kur žiūri teisėsauga ką? Pasaulio pabaiga....!
Atsakyti
-6

L
Lina
2020-11-11 09:45:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Banditus bauskit parazitai jus. Kas pinigu turi gali zmones dauzyt ir laisvej vaiksciot. Tikra laisve Lietuvoj
Atsakyti
-6

R
Rrrr
2020-11-11 09:38:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsurdas žmogų išniekinta sudaužo ir po laisvę vaikšto o čia virusų sergantis kuriuo reiks visiems persirgt pasak ministro gauna metus arešto šaunumėlis.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų