• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki kitų metų dujų balionų daugiabučiuose turi nebelikti, antraip grės baudos, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms tai kelia nerimą. Į 9 dešimtį įžengusi varėniškė Aldona pasakoja, kad be pagalbos tai neįmanoma. Energetikos ministerija paaiškina, kaip gauti paramą ir kokios baudos grės už dujinių balionų naudojimą namuose. 

Iki kitų metų dujų balionų daugiabučiuose turi nebelikti, antraip grės baudos, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms tai kelia nerimą. Į 9 dešimtį įžengusi varėniškė Aldona pasakoja, kad be pagalbos tai neįmanoma. Energetikos ministerija paaiškina, kaip gauti paramą ir kokios baudos grės už dujinių balionų naudojimą namuose. 

REKLAMA

Varėnos gyventoja užsimena gavusi laišką, kad dujiniais balionais reikia atsikratyti ir prašė sūnaus bei anūko pagalbos. 

„Išsirinkome su anūku elektrinę viryklę, kai jis buvo Lietuvoje, jis ir padėjo ją parsigabenti, sumokėjo, kiek nekompensavo mums“, – kalbėjo ji. 

Aldona pamini, jog paprašė sūnaus nunešti elektrinės viryklės kvitą į Šilumos tinklus, kad gautų kompensaciją. Elektrinė viryklė jai kainavo apie 400 eurų, taigi už visą pirkinį kompensacijos negavo. Jai sugrįžo 280 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Aldonos sūnus atkreipė dėmesį, kad dujų balionų keitimas gali tapti iššūkiu bet kuriam seno daugiabučio gyventojui. 

„Nusipirkti plytelę ir parsigabenti, ir įstatyti yra per sunku bet kokiam žmogui, kai jis vienas, tai ką jau kalbėsi apie vyresnius“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA

Gyventojai gali pasinaudoti parama dujų balionų pakeitimui

Kaip anksčiau naujienų portalo tv3.lt rašyta, daugiabučių gyventojai dar gali pasinaudoti parama ir teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Paraiškų teikimo terminas pratęstas iki birželio 28 d.

Trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami, tad Energetikos ministerija kviečia tokių daugiabučių gyventojus suskubti juos pasikeisti ir pasinaudoti valstybės parama. Tam šiemet skirta 3,8 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai, norintys atsisakyti SND balionų ir pasinaudoti skiriama parama turėtų kreiptis į savo daugiabučio namo atstovą – daugiabučio namo administratorių ar bendriją arba daugiabutį namą atstovaujantį, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotą asmenį.

Atsisakant dujų balionų naudojimo virtuvėje gyventojai kviečiami rinktis – tęsti naudoti dujas ir jungtis prie centralizuotai tiekiamų gamtinių dujų (jeigu prie namo jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai) arba rinktis elektrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parama vienam butui siekia iki 726 eurų: daugiabučio vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų. 

Kaip gauti paramą?

Paraiškas galima teikti APVIS informacinėje sistemoje. Paraiškos priimamos iki birželio 28 d. 16 val. arba tol, kol pasibaigs kvietimui numatytos lėšos. Paramą administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra.

REKLAMA

Apie konkrečiose savivaldybėse dar likusius daugiabučius namus, kuriuose vis dar naudojami dujų balionai, galima susipažinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos interneto svetainėje.

Iš viso 2020–2023 metais nesaugių dujų balionų keitimui alternatyviais energijos šaltiniais daugiabučiuose namuose Energetikos ministerija skyrė beveik 27 mln. eurų paramą.

Per ketverius metus su valstybės parama elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis dujomis pakeista daugiau kaip 32 tūkstančiai dujų balionų. Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse.

REKLAMA

Nepasikeitusiems grės baudos 

Dujų balionų nepasikeitimas, Energetikos ministerijos teigimu, būtų traktuojamas kaip Energetikos įrenginių įrengimo, eksploatavimo ir saugos norminių aktų pažeidimas.

Ministerija nurodė, kad tai užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 140 eurų. O juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 200 iki 440 eurų.

„Apie konkrečiose savivaldybėse įgyvendintus projektus ir dar likusius daugiabučius namus, kuriuose vis dar naudojami dujų balionai, galima susipažinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos interneto svetainėje“, – komentavo atstovai.

Sukuria sistemą, kad to ar to nebegalima turėti, kažkokios mistinės ligotos baudos
Tada iš mūsų pinigų mėto kompensacijas
Šiuos valdžinšūdžius reikia išlaikyti, tada dar už mistinius ligotus sprendimus susimokėti, nes gyventojai priversti pirkti virykles ir guna iš mūsų kompensacijas
Debilizmui šalyje ribų nėra
Kas gali visa tai pažaboti ?????????
Pasodinti 140 Bezdelniku plikom siknom ant tu balionu ir sukomanduoti
FAJA !!!
Aš ir be paramos jų atsisakyciau, turiu elektrinę, saugu, nesmirda, jokio vargo su tais balionais. Tikriausiai, kiekvienas senyvo amžiaus žmogus ras, kas padės, nedarykite problemos, kur jos nera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų