Nuo genocido nukentėję asmenys turi teisę reikalauti žalos atlyginimo nevaržomi jokių terminų. Tokią išvadą kasacinėje byloje dėl genocido nusikaltimais padarytos žalos atlyginimo, po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, paskelbė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija.

Teismo nuomone, nors įstatymas „Dėl atsakomybės už Lietuvos gyventojų genocidą“ nenustato žalos atlyginimo galimybės iš nusikaltimą padariusių asmenų, prieš tai bylą nagrinėję teismai privalėjo tiesiogiai taikyti Konstituciją, kurioje įtvirtintas teisingumo principas, reikalaujantis padarytą žalą atlyginti teisingai.

Bylą nagrinėjusi išplėstinė Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, atmetė kasatorių argumentus, kuriais teigiama, kad jiems už genocido nusikaltimus taikoma atsakomybė nenustatyta įstatymu. Remdamasis Konstitucinio Teismo išvada, kurioje konstatuojamas teisės spragų buvimas, LAT taip pat netaikė ieškinio senaties reikalavimui atlyginti neturtinę žalą.


Rašyti komentarą...
i
irena
2011-03-02 13:54:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip uzpildyti visus duomenius ir kur reikia siusti .
Atsakyti
0

I
Ilona
2012-08-30 16:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą

Aš esu anukė ir noriu pasiteirauti dėl senelio jis jau miręs. Kokius dokumentus , kaip užpildyti ir kur siųsti? Ir ar aš galiu už senelį tvarkyti dokumentus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų