Rašyti komentarą...
Pries kumunistinius laikus lietuva gerai gyveno, pas mus aplink marijampole daug pastatu senu like tai juos vokieciai state, mano proseneliai toki turejo , 1ha zemes mieste dideli grazu nama, bet po karo atejo dede stalinas tai zemes reikejo atsisakyt ir panasiai , dar vos i kelione neisvaziavo :D poto pristate rusai situ sudo gabalu kur neina gyvent ir atrodo ziauriai :D
Kodel nieko nerasot, kur dedavosi besiskiriancios arba issiskyrusios moterys su mazais vaikais? Ar niekas nesiskirdavo, nes silpnesnei pusei butu teke po tiltu apsigyventi? Nes butu laisvu nebudavo, o eiles po 20 metu.
Įtariu,kad rašytojos dar brėžiniuose nebuvo tuo laiku apie kurį rašo,o pagal suflerį kitaip neparašysi.
ne viskas anais laikais buvo taip blogai kaip kartais raso straipsniuose . mano tevas gavo 2 kambariu buta , po to kai uzaugau ir sukuriau seima imone sudare galimybe padidinti buta ir skyre 4 kambariu buta naujai pastatytame name.
Geriau žvirblis saujoj nei erelis danguje. Sovietų valdžia butų klausimus sprendė geriau negu dabartinė. Dabartinis jaunimėlis dėl buto sėdi užsienio bankininko kišėnėj . Dėl nepažaboto išnaudojimo ir neteisybės priversi ieškoti darbo užsienyje ,užsidirbt pinigų paskolai padengti.Dėl neregėtos emigracijos byra valstybė iš vidaus.
Gavo tėvai riestainio skylę po 20 metų eilėje, bet po 1991 vien iš daržovių auginimo ir pardavinėjimo turguje nusipirko namą, kelis butus. Nekenčiu sovietmečio
Jojo , dar pasakykit , kad televizoriu is algos galejai nusipirkti, baldus laisvai pardavinejo, o grazesni drabuziai ne chaki spalvos buvo ant kekvieno kampo,o koks platus automobiliu pasirinkimas ir praktiskai pinigu net nereikejo viska tarybinei liaudziai dalino . Ir emem ir atsisakem tokio gerio .....
@Ehc.. Neperlenk lazdos. Ryškiai dar nebuvau gimęs, kad svaicioji apie kažkokius chaki spalvos drabužėlius. Lietuvos moterys net tarybiniais laikais sugebėjo gražiai atrodyti.
Straipsnyje teisybę rašo , apie tuos laikus kažkas yra pakomentavęs , kad valdžia vaizdavo , kad moka. O žmonės vaizdavo , kad dirba... O butą mes gavome kooperatinį , kurį per 20 metų išsimokėjom. Atskaičiuodavo iš atlyginimo. Nemokamą kooperatinį butą gauti neturėjome šansų.
@Juozas Kiek tamstai moka konservatoriai, už šitą melą?
Visiems idealizuotojams: dirbau gamykloje už 120 rub. (kaip ir didžioji dauguma sovietinių darbininkų). Gerai, kad tėvai turėjo butą tai gyvenau pas juos. Kitu atveju guvenčiau barake su pridergtais bendrais tualetais ir prasmirdusiais dušais, ir virtuve. Tiesa, galima buvo nusipirkti koperatinį butą už 10 tūkst.rub. Paskaičiuokite, kiek reikia laiko sutaupyti tokiam būti arba laukti kol tėvai butą palikimu paliks. Dėdė dirbo mėsos kombinate tai ir turėjo koperatinį butą ir netgi auto... Tokia ta buvo realybė prieš pat sistemos žlugimą.
@Vata F panasiai ir dabar, tik algu ir butu kainos kitos. Kiek ten dabar vidurkis tarkim ~800eur i letena, naujos statybos normalesnis butas 80k eur. Tas pats b.b.s tik kitoj saujoj :) Irgi paimk ir sutaupyk.
Uždirbdavo ir 200 rublių, ir virš 300 rublių, ir butą gavo. Paprastus darbininkus turiu galvoje. Ir komunaliniai mokesčiai nebuvo tokie dideli, kaip dabar. Dabar už vos juntamą šilumą radiatoriuje reikia pakloti daugiau, nei anuomet už tikrai karštą, prie kurio rankos negalėjai palaikyti- toks karštis juose buvo. Jei taip dabar "užkurtų", tai visą minimalų atlyginimą vien už šilumą padėti tektų. Žmonės nebuvo į bankų kišenes suvaryti. O dar kiek žmonių ir negali pasiimti paskolos dėl per mažų atlyginimų! Ir pradinį įnašą turi sutaupyti. Taip kad nepeikite laikų, kurie žmonėms tikrai buvo daug geresni už šiuos.
@Gintaras 1970m gyventojų planetoje būvo ~4mlrd per penkiasdešimt metų, iki šių dienų jų skaičius siekia 8mlrd. Išteklių nedaugėja, jų tik mažėja. Lyginti anuos laikus ir šiuos beprasmiška tiek straipsnio autoriui, tiek visiems komentuojantiems.
Kai dyzelinas ar benzinas tais laikais statinėmis mėtidavosi niekam nereikalingas, tai dabar kainuoja tiek, kad kartais verta suabejot, ar verta turėt automobilį.
Man asmeniškai geriau gyvent dabar, nėra nei prekių deficito, nei didelio kontroliavimo. Pinigų užsidirbt galima, tik reikia noro, tad nėra čia ko visur prikaišioti to minimumo.
Ir beje, uždirbdavo ir daugiau nei 300 rublių, kaip ir dabar uždirba pvz virš 3000 eurų, bet koks tais laikais buvo minimumas, žmogui, kuris sunkiai baigęs 10 klasių išėjo dirbt? Kodėl apie tai niekas neprisimena?
@Gintaras Jeigu blogai gyveni Nepriklausomoje Lietuvoje visada gali išvykti. Į "nekenčiamas, supuvusius" vakarus ar "klestintį" Baltarusijos ar Rusijos socializmą. Tie keli šimtai LT piliečių pasirinkimą jau padarė.
Į viršų