Nausėda bendraus su Šimašiumi – aptars situaciją dėl stadiono

Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi aptars situaciją dėl nacionalinio stadiono ir galimybes atverti miestą kultūros renginiams.

„Prezidentas telefonu bendraus su Vilniaus meru, aptars galimybes miesto erdves atverti kultūros renginiams bei situaciją dėl nacionalinio stadiono“, – BNS teigė prezidento patarėjas Antanas Bubnelis.

Šią savaitę Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) įpareigojo Vilniaus valdžią nutraukti Nacionalinio stadiono statybos ir koncesijos konkursą, nes sutartis negali būti laikoma koncesine. Tarnybos teigimu, sutartimi turėjo būti išskaidytos valstybės ir savivaldybės rizikos, tačiau pakeitus projekto finansavimo modelį, visa rizika teko joms, o ne koncesininkui.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, Nacionalinio stadiono projektą „nužudė „valstiečiai“, pasinaudoję be vadovo likusia VPT.

Premjeras Saulius Skvernelis tokius mero pareiškimus pavadino „neadekvačiais“ ir svarstė, kad nacionalinį stadioną turėtų statyti valstybė, jeigu savivaldybė to nesugeba.

Be to, Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį atmetė sostinės savivaldybės skundą ir nusprendė, kad VPT teisėtai anksčiau sustabdė 156 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono statybos ir valdymo koncesijos sutarties pasirašymą tarp Vilniaus savivaldybės ir koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“.

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį teigė, kad VPT, įpareigojusi stabdyti nacionalinio stadiono sostinėje statybų sutartį, pademonstravo stuburą, o Vilniaus valdžia turėjo įvertinti ir šio projekto įgyvendinimo sąlygas.

Sutarties pasirašymą VPT sustabdė, o vėliau procedūras įpareigojo nutraukti po to, kai į ją kreipėsi Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, siekdamos išsiaiškinti, ar koncesijos vertės padidėjimas po derybų yra pagrįstas ir teisėtas.


Rašyti komentarą...
B
Bukis
2020-05-24 19:16:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašius tikrai nepastatis vyriausybes kadencija baigesi vilnius neturės stadiono bent 4 metus o gal net ir dar 10 metų tegul per savo kadencija lazdynų baseiną užbaigia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų