• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skelbiama, kad sekmadienį Latvijoje, Liepojos mieste, įvykusi ekologinė nelaimė suvaldyta, tačiau ekspertai vis dar atlieka tyrimus Baltijos jūroje. Jos vanduo užterštas didžiuliu kiekiu nuotekų, o krantas nuklotas dumblu. Gyventojams patariama nesimaudyti, taupiai vartoti vandenį vonioje ir tualete. 

Skelbiama, kad sekmadienį Latvijoje, Liepojos mieste, įvykusi ekologinė nelaimė suvaldyta, tačiau ekspertai vis dar atlieka tyrimus Baltijos jūroje. Jos vanduo užterštas didžiuliu kiekiu nuotekų, o krantas nuklotas dumblu. Gyventojams patariama nesimaudyti, taupiai vartoti vandenį vonioje ir tualete. 

REKLAMA

Sekmadienio vakarą Latvijoje įvyko ekologinė nelaimė. 70 tūkst. gyventojų turinčiame pajūrio mieste Liepojoje, sugriuvus gamyklos sienai, iš jos ištekėjo mažiausiai 1250 tonų atliekų su sieros dumblu.

„Nežinome, kada pavyks sutvarkyti sugedusius dumblo rezervuarus, todėl visiems Liepojos gyventojams patariu į tualetą pilti mažiau vandens, nes dabar visos nuotekos išleidžiamos į atvirą jūrą“, – televizijos visuomeniniam transliuotojui sakė Liepojos meras Gunaras Ansinas.

Liepojoje ir jos apylinkėse nemažai lietuvių poilsiauja arba turi įsigiję nekilnojamojo turto. Lietuviai dalijasi vaizdais iš Latvijos pajūrio: pilkšvos jūros bangos į krantą meta dumblą. Tačiau nemalonaus kvapo, anot poilsiautojų, nėra.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tik vakar atvykome, jokio kvapo, maudytis ir taip per šalta. Prie jūros dar normaliai ir nebuvome, tik trumpam nuėjome“, – pasakoja su šeima Liepojoje atostogaujanti Dovilė.

REKLAMA

Namelius Papėje nuomojantys lietuviai patikino, kad dėl nelaimės gyventojams pavojaus šiuo metu nėra, tik nepatariama maudytis Baltijos jūroje.

„Į Lietuvos pusę jokių problemų nes srovės ir vėjas neša į priešingą pusę. Pačioj Liepojoj maudytis nerekomenduojama“, – feisbuke rašė lietuviai iš Papės.

Nuo maudynių rekomenduoja susilaikyti ir Lietuvos ambasada Latvijoje.

„Dėl liepos 23 d. įvykusios nuotekų valymo įrenginių avarijos Liepojoje, Latvijos valstybinės aplinkos apsaugos tarnyba nerekomenduoja maudytis Liepojoje ir jos apylinkėse. 

REKLAMA
REKLAMA

Kasdien bus atliekami vandens kokybės tyrimai ir apie rekomendacijas pranešama visuomenei. 

Rekomenduojame sekti Latvijos institucijų skelbiamą informaciją dėl vandens kokybės Liepojoje ir jos apylinkėse“, – praneša ambasada.

Ambasados pirmasis sekretorius Mindaugas Stanys patikslino, kad raginimas nesimaudyti pakrantės zonose nuo Liepojos miesto paplūdimio į šiaurę iki Sakos seniūnijos (Pavilostos miesto) galioja artimiausias kelias dienas.

Vis tik gyventojai ir Lietuvoje įspėti, kad maudytis dabar Baltijos jūroje nėra rekomenduojama. Daugiau skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės raminami

Liepojos savivaldybės atstovė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad pagrindo nerimauti nėra.

„Padėtis stabilizavosi – sekmadienį, liepos 23 d., prasidėjusį nuotekų išsiliejimą į jūrą pavyko sustabdyti kitą naktį, liepos 24 d. Nuotekų valymo įrenginių veikla buvo laikinai atnaujinta“, – atsakė Liepojos miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Zita Lazdāne.

Ji pridūrė, kad vis dar atliekami tyrimai, nors jau paaiškėjo, jog Baltijos jūros vanduo pavojaus žmonių sveikatai nekelia ir yra tinkamas maudytis.

REKLAMA

„Kasdien atliekami vandens kokybės tyrimai ir stebėsena. Liepos 25 d. Sveikatos apsaugos inspekcija atliks Liepojos paplūdimių maudyklų vandens mikrobiologinius tyrimus ir pateiks ataskaitą, kad išsiaiškintų, ar dabartiniai rezultatai turėjo įtakos jūros vandeniui.

Liepos 23 d. vandens valymo įmonės „Liepājas vanduo“ atlikti pirmieji tyrimų rezultatai rodo, kad vandens kokybė atitinka maudymosi taisykles. Atsakingi ekspertai pabrėžia, kad pavojaus žmonių sveikatai nėra. Vėjai pučia šiaurės, o ne Lietuvos kryptimi – Lietuvos paplūdimiai neturi pagrindo nerimauti“, – komentavo Z. Lazdāne.

REKLAMA

Kiek žinoma, sekmadienį iš Liepojos nuotekų rezervuraro į Baltijos jūrą ištekėjo mažiausiai 1250 tonų atliekų su sieros dumblu. Teršalų kiekis bus tikslinamas.

„Kol kas nežinome, kiek tiksliai kubinių metrų nevalytų nuotekų į jūrą pateko nuo sekmadienio vakaro iki praėjusios nakties, rezultatai skaičiuojami. Sekmadienio vakarą po avarijos Liepojos nuotekų valymo įrenginiuose į aplinką pateko apie 1250 kubinių metrų nevalytų nuotekų“, – patikino Z. Lazdāne.

Dar iki nelaimės Baltijos jūra buvo labiausiai užteršta Europoje. Jos bioįvairovė nyksta, o dugne guli net 300 tūkst. tonų nesprogusios amunicijos, kuri teršia vandenis ir trukdo plėtoti ekonominę veiklą, skelbia „Copernicus EU“. 

Graikijoje, Rode irgi malė ššš kad viskas kontroliuojama, viskas gerai, jokio pavojaus. ( mūsų Novaturai ir Tezturai ir dabar tą patį mala, nors kai kurios pasaulinės kelionių agentūros jau prieš kelias dienas buvo sustabdę skrydžius). O po kelių valandų žmonės nespėjo net daiktų pasiimti iš viešbučių.
Oi padumaeš keli šimtai tukstančiu tonu šudo išplaukė i Baltija ... jura ne to matė , Klaipėda šimtmečiais šika , o vandens kaip buvo taip yra .
Vienu žodžiu ap*iko žirgeliai visą baltijos jūrą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų