Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pareigūnams žada mažesnes algas ir gyvenimą pusbadžiu. Tuo tarpu pats važinėjasi ką tik pirktu nauju limuzinu. Ministro komfortu iš anksto apdairiai pasirūpino jo pavaldiniai.

Pirko, bet nepirko

Pernai gruodžio pradžioje prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vairo stojusio R. Palaičio laukė maloni staigmena: naujutėlis „Audi A6“. Seni buvo tik valstybiniai numeriai, kuriuos VRM darbuotojai nutarė nuimti nuo senosios ir užkabinti ant naujosios ministro mašinos, rašo „Respublika“.

Informaciją apie naująjį automobilį iš VRM teko traukti tarsi su šakėmis. Autoūkio, kuris atsakingas už ministerijos ir padalinių transportą, vadovas Petras Šinkūnas tiesiogiai bendrauti atsisakė.

Tačiau ir talkinant VRM Viešųjų ryšių skyriaus darbuotojams P. Šinkūnas nebuvo kalbus. Klausti, kiekgi kainavo naujasis „Audi A6“, teko dukart. Pirmą kartą atsakyta, kad automobilis įsigytas išperkamosios nuomos būdu. „Naujo lengvojo automobilio VRM autoūkis nepirko“, - teigiama VRM rašte.

Priminus, kad net ir tokiu atveju už pirkinius dažniausiai vis tiek tenka mokėti, gautas atsakymas, jog mėnesio mokestis už naująjį automobilį - 3128 litai be PVM. Nuomos sutarties trukmė - 36 mėnesiai. Taigi automobilio kaina - apie 150 tūkst. litų.

REKLAMA

„Galėjo kilti grėsmė“

VRM informavo, kad sprendimą keisti automobilį, kuris skirtas "VRM centriniam aparatui aptarnauti", priėmė P. Šinkūnas, atsižvelgęs į Eksploatacijos tarnybos pasiūlymą. Esą senasis, kuriuo važinėjo ministrai Raimondas Šukys, Regimantas Čiupaila, buvo ne tik beviltiškai pasenęs (pagamintas 1999 m.), bet ir jau daug nuvažiavęs (apie 300 tūkst. kilometrų).

„Galėjo kilti grėsmė eismo saugumui“, - pažymėjo ministerijos darbuotojai.

Kalbėdami apie pirkinio būtinybę jie išsyk pateikė dar vieną geležinį argumentą: esą naujos transporto priemonės techniniai duomenys buvo parengi dar 2008-ųjų liepą. Suprask - tuo metu, kai dar nebuvo nei naujos valdžios, nei jos viešai skelbiamų raginimų veržtis diržus.

Duomenys perduoti Turto valdymo ir ūkio departamentui prie VRM. Kad ši institucija, „vadovaudamasi Viešųjų pirkimų įstatymu ir kitais teisės aktais“, atliktų viešojo pirkimo procedūras, skirtas automobiliui įsigyti išperkamosios nuomos būdu.

Vykdo „operatyvias užduotis“

Automobilio priėmimo ir perdavimo aktas pasirašytas pernai lapkričio pabaigoje. Ar šiuo pirkiniu dar spėjo pasidžiaugti tuometinis ministras R. Čiupaila, sužinoti nepavyko.

Perklausus, ką VRM darbuotojai turėjo galvoje teigdami, kad „Audi A6“ skirtas ministerijos „centriniam aparatui aptarnauti“, gautas paaiškinimas, jog automobilis „naudojamas važinėjant tiek po Lietuvą, tiek išvykoms į užsienį komandiruojamų delegacijų metu“.

Galbūt tai reiškia, kad limuzinu važinėja šiukštu ne tik R. Palaitis, tačiau ir bet kuris iš „centrinio VRM aparato“ darbuotojų?

O atsakymas į klausimą, kodėl ant limuzino buvo užkabinti senieji valstybiniai numeriai, atskleidė iki šiol negirdėtus ministro ar vairuotojų veiklos užkulisius.

„Nuomojamam automobiliui palikti senieji numeriai atsižvelgiant į tai, kad jie buvo žinomi vidaus reikalų sistemos ir kitoms institucijoms pasitinkant ar palydint įvairias užsienio ir svečių delegacijas bei vykdant... operatyvias užduotis“.

Pasigenda racionalumo

„Respublikos“ žiniomis, naujasis pirkinys sukėlė nemažą šurmulį ir ministerijoje, ir už jos ribų. Kai kas teigia, kad būtinybės keisti automobilį nebuvo. Ir kad jo komplektacija gerokai gausesnė nei ta, kurią „Respublikai“ nurodė VRM.

REKLAMA

Beje, senasis automobilis paskirtas naudotis viceministrui Algimantui Vakarinui. Matyt, jam, skirtingai nei ministrui, nėra ko baimintis „grėsmės eismo saugumui“.

VRM veiksmus peikia ir Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkas Gintautas Lagunavičius. „Jeigu jau taupyti, tai taupyti visiems ir protingai. Tokios išlaidos, kai kalbama apie pareigūnų etatų mažinimą, vargu ar yra normalu“, - „Respublikai“ sakė jis.

G. Lagunavičiaus žodžiais, suprantama, kad egzistuoja tokie dalykai kaip reprezentacija ir pan. „Visgi tikrai nemanau, kad šiuo atveju taip elgtis buvo racionalu“, - pažymėjo profsąjungos vadovas.

Komentarai

Valentinas Mazuronis,


Seimo narys


Rašyti komentarą...
T
TT
2009-01-14 10:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
LR valdininkų sauvalė prasidėjo nuo valstybės vadovo glebios ,nereiklios rankos . Dabar tas persidavė premjerui ir VR ministrui. Gal ponai laukia daugumos nuskurdintų LR piliečių balso ir baudimo? Tai vienas iš pavyzdžių kodėl Lietuvis bėga iš Lietuvos.Nebaudžiama valdžia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų