REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktinių klubų kaimynystėje gyvenantys ir nuolatinį triukšmą kenčiantys žmonės iš miesto valdžios reikalauja atsakingų sprendimų. Sužinoję, kad rugpjūčio 19 dieną vyksiančiame miesto Tarybos posėdyje politikai spręs, ar sutrumpinti darbo laiką alkoholiniais gėrimais naktimis prekiaujančiuose „taškuose“, šalia naktinių klubų gyvenantys šiauliečiai reikalauja priimti sprendimus ir dėl naktinių klubų veiklos.

REKLAMA
REKLAMA

Reikalauja sutrumpinti naktinių klubų darbo laiką

Naktinių klubų kaimynystėje gyvenantys šiauliečiai stebisi, kodėl Šiaulių miesto savivaldybė siūlo uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais tik baruose. Anot jų, dėl naktimis girtaujančių žmonių kenčia ne tik tokių „taškų“ lankytojai ar šalia visą parą dirbančių barų gyvenantys žmonės, bet ir naktinių klubų kaimynai.

REKLAMA

Rugpjūčio 19-ąją vyksiančio Šiaulių miesto tarybos posėdžio sprendimo projektą Trišalėje taryboje pristatęs Savivaldybės Ekonomikos skyriaus vedėjas Stanislovas Gurėjevas sakė, kad kol kas prašoma prekybą alkoholiniais gėrimais prašoma trumpinti nuo 8 iki 22 valandos tik tuose baruose, kurie alkoholiu prekiauja visą naktį. Sprendimas dėl naktinių klubų veiklos yra ruošiamas ir Tarybai turėtų būti pateiktas rugsėjo mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš policijos pareigūnų jau gavome atsakymus dėl naktinių klubų „Martini“, „Pegasas“ ir „Mega“ bei prie jų esančią kriminogeninę situaciją. Situacija pateikiama diskusijai. O kito mėnesio Tarybos posėdžiui ruošiame sprendimo projektą“, - sakė S. Gurėjevas.

„Naktiniai klubai nėra mažesnė problema nei barais virtusios naktinės parduotuvės, todėl šį klausimą būtinai reikia spręsti. Šalia naktinių klubų gyvenantys žmonės kenčia nuo nuolatinio triukšmo, rūkymo po langais“, - sakė Trišalės tarybos pirmininkė, darbuotojų atstovė Rasa Jasmontienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naktinių klubų kaimynai prašė, kad miesto Taryba ribotų naktinių klubų darbo laiką bent iki 24 valandos. Tačiau į Trišalės tarybos posėdį atvykęs policijos atstovas teigė, kad Taryba negali apriboti darbo laiko, o gali riboti tik prekybos alkoholiu laiką. Policijos atstovo nuomone, sutrumpinus prekybos alkoholiu laiką, pavyzdžiui, iki 22 valandos, problema gali ir neišsispręsti, nes naktinių klubų klientai tiesiog „užsipirktų“ alkoholinių gėrimų ir toliau linksmintųsi bei drumstų aplinkiniuose namuose gyvenančių žmonių ramybę.

REKLAMA

Piktinosi ne tik klientais, bet ir veikla

Naktinių klubų kaimynystėje gyvenantys žmonės piktinosi ne tik naktinių klubų lankytojais, kurie išėję iš klubo naktimis rūko, mušasi, triukšmauja ir neleidžia gyventojams išsimiegoti, bet ir apskritai naktinių klubų veikla.

„Gyvenu prie naktinio klubo „Pegasas“. Kaip suprantu, prieš keletą metų klubas įsigijo naują garso aparatūrą. Problema ta, kad net ir užsidarius langus namuose dreba sienos. Muzikos kaip ir nesigirdi, tačiau „bumčikai“ drebina sienas. Auginu du vaikus, vienas dvyliktokas, kitas septintokas. Kaip reikia vaikams išsimiegoti?“ - pasipiktinusi klausė „Pegaso“ kaimynystėje gyvenanti moteris.

REKLAMA

Kritika policijos pareigūnams

Naktinio klubo „Mega“ kaimynystėje gyvenantis šiaulietis sakė ne kartą sulaukęs ir klubo lankytojų grasinimų.

„Kai mūsų prašė leidimo statyboms, mes sutikome, tačiau mūsų niekas neprašė leidimo naktinio klubo veiklai. Klubo, kuris veikia iki penktos valandos ryto. Vieną kartą 7 valandą ryto naktinio klubo klientai pagrasino nutraukti galvą ir išsukinėti rankas“, - sakė „Megos“ kaimynas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie naktinio klubo „Mega“ gyvenantis žmogus piktinosi ir policijos pareigūnų darbu. Esą jie tik atvažiuoja ir liepia klubo darbuotojams prisukti muzikos garsą. Iš esmės problemos nesprendžia.

„Argi normalu, kad per naktį turiu 5-6 kartus atsikelti ir iškviesti policijos pareigūnus? Be to, prie įvažiavimo yra ženklas draudžiantis sustoti, tačiau „Megos“ klientai jo nepaiso. Kai iškviečiau pareigūnus, manęs paprašė parašyti pareiškimą, kad mašina stovi po ženklu „Sustoti draudžiama“. Argi aš turiu rašyti tokius pareiškimus?“ - piktinosi vyras.

REKLAMA

Prašo iškeldinti nuo naktinių klubų kenčiančius gyventojus

Trišalės tarybos posėdžio metu susirinkusieji sužinojo ir tai, kad priešais naktinį klubą „Pegasas“, buvusio kino teatras „Laikas“ patalpose, naujieji šeimininkai planuoja atidaryti dar vieną naktinį klubą.

Nors išnuomojant Savivaldybei priklausančias „Laiko“ patalpas buvo aiškiai parašyta, kad čia turi būti vykdoma kultūrinė veikla, Savivaldybės koridoriuose jau atvirai kalbama apie tai, kad čia įsikurs dar vienas naktinis klubas.

REKLAMA

„Miesto politikai turi apsispręsti, kokį miestą norime turėti. Čia ne Las Vegasas. Jeigu toks požiūris, turime sudaryti „getą“ ir iškeldinti žmones iš tų rajonų, kuriuose veikia ir ateityje veiks naktiniai klubai“, - ironizavo R. Jasmontienė.

Tarybai pateiks savo reikalavimus

Trišalė taryba prašo Tarybos posėdžio metu spręsti naktinių klubų „Pegasas“ ir „Mega“ darbo laiko trumpinimo klausimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, Trišalė taryba miesto Tarybos prašo atsakyti į klausimus: kodėl neužtikrinamas Triukšmo prevencijos įstatymas, kuriame aiškiai įvardytos triukšmo normos, kaip ir kada matuojamas triukšmo lygis mieste, ar įsteigiant barus, naktinius klubus duotas gyventojų sutikimas, kokia veikla numatyta Vilniaus gatvės 172-ojo namo (buvęs kino teatras „Laikas“) patalpose?

REKLAMA

Trišalė taryba siūlo riboti naktinio klubo „Mega“ veiklą kaip pažeidžiančią Lietuvos Respublikos įstatymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų