Naglis Puteikis pats prašo panaikinti jo neliečiamybę

Mišrios Seimo narių grupės atstovas Naglis Puteikis prašo parlamentinės komisijos siūlyti, kad Seimas panaikintų jo neliečiamybę ir jis galėtų ginčą dėl garbės ir orumo įžeidimo baigti teisme.

Jis tvirtino nesakęs žodžių, dėl kurių buvo paduotas į teismą, ir visą situaciją vadino nesusipratimu.

„Nelabai suprantu, kaip ta frazė galėjo atsirasti tame laikraštyje. Mano praktikoje yra buvę, kad davęs interviu po to rasdavau tekste tai, ko nebuvau sakęs“, – sakė N.Puteikis.

„Manau, kad būtų racionalu, jei ginčas baigtųsi teisme, todėl aš prašyčiau leisti man baigti ginčą teisme“, – pabrėžė parlamentaras.

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Sergejus Stulginskis posėdyje sakė, kad N.Puteikį šmeižtu kaltinanti pareiškėja Kristina Apanavičiūtė–Sulikienė iš parlamentaro siekia prisiteisti 15 tūkst eurų neturtinės žalos.

„Esmė ta, kad Vilniaus apygardos teisme yra inicijuotas privataus kaltinimo procesas, iniciatorė yra Kristina Apanavičiūtė–Sulikienė, kuri pateikė privataus kaltinimo skundą, kuriuo prašo pripažinti N.Puteikį kaltu padarius nusikalstamą veiką, šmeižimą arba tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą per visuomenės informavimo priemones, ir skirti kaltininkui sankcijoje numatytą bausmę bei priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą“, – sakė prokuroras.

REKLAMA

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis prašo Seimo panaikinti N.Puteikio teisinį imunitetą, kad jis galėtų būti teisiamas dėl šmeižto privataus kaltinimo tvarka.

Pasak prokuroro, kadangi už šio nusikaltimo padarymą numatytos tokios alternatyvios bausmės kaip bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, be Seimo sutikimo panaikinti parlamentaro neliečiamybę privataus kaltinimo skundo nagrinėjimas teisminiame posėdyje yra neįmanomas.

Kaltinimai N. Puteikiui

Privataus kaltinimo tvarka skundą dėl N.Puteikio pateikusi pareiškėja Kristina Apanavičiūtė–Sulikienė nurodo, kad parlamentaras savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.


Rašyti komentarą...
k
karsciai, man stogas juda
2016-06-01 12:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek cia tos garbes??? po AFGANO visokiu niespodzianku buna
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų