Mylimąją arklio pavadžiu pasmaugęs vyras teisinasi: ji tyčiojosi ir įžeidinėjo

13 metų už grotų pasiųstas 51-erių Artūrui Helmui, kuris itin žiauriu būdu nužudė savo buvusią mylimąją, nesusitaiko su bausme.

Vyras iš pradžių sudavė 25 smūgius į įvairias kūno vietas atsiimti šuns atėjusiai 34 metų moteriai, o po to pasmaugė ją po ranka pakliuvusiu arklio pavadžiu.

Vis dėlto, A. Helmas pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui, kur prašo perkvalifikuoti jo veiksmus iš artimojo asmens nužudymo į nužudymą labai susijaudinus.

„Šioje byloje nuteistasis A. Helmas prašo jo nusikalstamą veiką iš nužudymo kvalifikuojančiomis aplinkybėmis – savo šeimos nario nužudymo (BK 129 straipsnio 2 d. 3 p.) perkvalifikuoti į nužudymą labai susijaudinus (BK 130 str.).

Nuteistasis skunde teigia, kad jo susijaudinimą – afekto būseną – išprovokavo nukentėjusiosios tyčiojimasis ir įžeidinėjimai. Nuteistasis prašo skirti jam švelnesnę bausmę bei sumažinti nukentėjusiesiems priteistos neturtinės žalos dydį, nes teismas nepakankamai atsižvelgė į jo galimybes atlyginti priteistą žalą“, – skundo motyvus įvardijo apeliacinio teismo atstovė spaudai Vilma Budėnienė.

Specialistė pridūrė, kad nukentėjusieji byloje prašo nustatyti, jog nuteistasis nužudė savo šeimos narį – sugyventinę, kankindamas ar kitaip itin žiauriai, ir jį nuteisti dar griežčiau: „Nukentėjusieji prašo A. Helmui paskirti 20 metų laisvės atėmimo bausmę. Nukentėjusieji skunde teigia, kad pirmosios instancijos teismas skundžiamame nuosprendyje nepagrįstai pašalino kaltinime inkriminuotą kvalifikuojantį požymį, t. y. kad nuteistasis itin žiauriai nužudė savo šeimos narį – sugyventinę.“

Spendimą šioje byloje Lietuvos apeliacinis teismas skelbs liepos pradžioje. Šiandien vykusiame posėdyje A. Helmas dalyvavo nuotoliniu būdu. Nukentėjusieji skundą prašė išnagrinėti jiems nedalyvaujant.

Kraupūs įvykiai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šis nusikaltimas įvykdytas 2019 m. liepos 4-sios vakarą. Žudikas buvo sulaikytas kitą dieną girtaujantis bendradarbio namuose. Bet kokias abejones dėl A. Helmo kaltės išsklaidė ir Marvelės žirgyne įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų įrašai. Teisėjai nusprendė, kad už grotų A. Helmas praleis 13 metų.

REKLAMA

Kauno apygardos teismas taip pat nusprendė, kad trims byloje nukentėjusiaisiais pripažintiems asmenims žudikas privalės sumokėti po 29 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.      

Pašlijus A. Helmo ir jo tuometinės draugės santykiams, vyras ne kartą grasino jai susidorojimu. Tiesa, į policiją moteris nesikreipė.

Pareigūnų pagalbos moteris prašė dar draugaudama su A. Helmu, prieš daugiau kaip metus. Tada moteris patyrė smurtą namuose. Nusprendusi išsiskirti, ji sulaukdavo grasinančių A. Helmo skambučių ir SMS žinučių.

Esą net yra jai pasakęs, kad jei nebūsi mano, tai nebūsi niekieno. Kaip parodė vėliau nutikę įvykiai, grasinimai nebuvo laužti iš piršto. Jie pačiu kraupiausiu būdu išsipildė šių metų liepos 4-sios vakarą.

Moteris tada viena atvyko į Marvelės žirgyną, kur A. Helmas dirbo arklininku. Jis žirgyno teritorijoje buvo vienas. Vaizdo kameros užfiksavo, kaip moteris atvyksta ir susitinka su A. Helmu.

Jei patraukia link sargo budelės. Ten yra įrengta pavėsinė. Bet po valandos vaizdo kameros užfiksuoja, kaip A. Helmas iš pavėsinės išeina vienas. Jis pasiima karutį, ten įkelia nužudytosios kūną ir jį išveža.

Aukos kūną žudikas nuveža į už kelių šimtų metrų esantį bunkerį. Kitą dieną jį suranda policijos pareigūnai, pasitelkę tarnybinį šunį. Sulaikytas A. Helmas teigė, kad nepamena įvykio aplinkybių, nes buvo apimtas įsiūčio priepuolio.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2020-06-10 14:33:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisiliuobimas - sunkinanti apkinkybe. Kokia dar afekto busena? Sedek visa termina ir galvok, ka ne taip padarei...
Atsakyti
-1

N
Nesveikas
2020-06-11 01:39:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar palaukti pripažins jobnutu uždarys į psihushke keliems menesiukams ir paleis. Pas jau tai iprasta..
Atsakyti
0

K
Kubilius
2020-06-10 13:56:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sugyventinė. Lietuva. Velnio šeima.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų