Trečiadienį, vasario 12 d., Ramoniškių (Sudargo) kelio poste muitinės kriminalistai ir Kauno teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė Rusijos piliečio vairuotą krovininį automobilį su cigarečių kontrabanda. Atverti sudėtinga hidrauline įranga valdomą nelegalių rūkalų slėptuvę muitininkams pavyko tik supjausčius krovininio automobilio stogą.

Apie 20 val. vakaro į Ramoniškių kelio postą iš Rusijos Kaliningrado srities automobiliu „Renault Premium 370“ atvažiavęs Rusijos pilietis M. D. Lietuvos muitinės pareigūnams sakėsi vykstąs į Lenkiją.

Detaliai patikrinus „Renault“, paaiškėjo, kad jo krovininio skyriaus lubose yra įrengta hidrauliniais mechanizmais valdoma slėptuvė su cigarečių kontrabanda.

Nors slėptuvės mechanizmai buvo valdomi distanciniu būdu, ją atverti nebuvo lengva. Anot vairuotojo M. D. vienas distancinis pultelis, valdantis atvėrimo mechanizmą, liko Rusijoje, o kitas jo „laukė“ Lenkijoje. Tad pareigūnams teko tiesiog supjaustyti automobilio stogą, kad pavyktų prasibrauti iki nelegalių cigarečių. Atvėrus slėptuvę, paaiškėjo, kad Rusijos pilietis mėgino įvežti 13 870 pakelių rusiškų cigarečių „Jin Ling“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 100 tūkst. Lt.

REKLAMA

Sunkvežimio vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, šiandien Kauno apygardos prokuratūroje bus priimtas sprendimas dėl kardomosios priemonės jam skyrimo.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: 199 str. 1 dalį (Kontrabanda), 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis), 22 str. 1 dalį (Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką). Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Rima Žaltauskaitė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų