Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sostinės Naujosios Vilnios rajone aptiko nelegalų cigarečių gamybos fabriką.

Pasak MKT atstovo spaudai, be cigarečių "West" ir "Jin Ling" falsifikatų, pareigūnai pogrindinėje įmonėje dar surado ir 8,5 tonas smulkinto tabako. Šios produkcijos vertė, pirminiais duomenimis, maždaug 3 mln. litų. Įmonės teritorijoje tuo metu rastą produkciją realizavus juodojoje rinkoje, valstybei galėjo būti padaryta beveik 4 mln. litų mokestinė žala.

Įtariant prisidėjus prie nelegalaus fabriko veiklos sulaikyti šeši asmenys, trys iš jų užsieniečiai (Ukrainos piliečiai), likusieji trys - lietuviai.

MKT atstovo teigimu, tariamai dažymo darbais užsiimančios įmonės teritorijoje iš tikrųjų vyko visai kitokia veikla - pareigūnai turėjo duomenų, kad čia visu pajėgumu jau kurį laiką veikia nelegalus cigarečių fabrikas. Toks kaip trys kiti nelegalūs fabrikai, kuriuos muitinės kriminalistai Lietuvoje likvidavo prieš keletą metų.

Įsiveržę į patalpas pareigūnai nelegalios įmonės darbuotojus užklupo pačiame veiklos įkarštyje - viduje besidarbavę šeši asmenys net nespėjo išjungti įrengimų.

Be nemažo kiekio jau pagamintos produkcijos, pareigūnai ten pat aptiko ir daug cigarečių gamybai skirtų medžiagų. Bent trys patalpos ir įmonės koridoriai buvo užversti didžiulėmis smulkinto tabako dėžėmis.

REKLAMA

Įmonės ceche stovėjo cigarečių gamybos, filtrų klijavimo ir pakavimo mašinos. Ten pat pareigūnai rado apie 450 tūkst. vnt. (22 tūkst. pakelių) ką tik pagamintų ir jau supakuotų į pakelius cigarečių "West" ir apie 145 tūkst. vnt. dar nesupakuotų cigarečių "West" ir "Jin Ling". Šių rūkalų vertė viršija 210 tūkst. litų.

Iš viso, pirminiais duomenimis, fabrike rasta apie 8,5 tonos neaiškios kilmės tabako, kurio vertė - maždaug 2,5 mln. litų. Iš tokio kiekio tabako nelegalūs vertelgos galėjo pagaminti apie 9 mln. vnt. abejotinos kokybės rūkalų.

MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visi nelegalioje įmonėje besidarbavę asmenys sulaikyti dviem paroms.

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai nebe pirmą kartą aptinka Lietuvos teritorijoje veikiančius nelegalius tabako gaminių fabrikus. Tokios pogrindinės įmonės - bendra Europos Sąjungos valstybių problema. Teisėsaugos pareigūnai pastaraisiais metais panašių fabrikų yra aptikę Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir Lenkijos teritorijose.


Rašyti komentarą...
b
benitezas
2010-03-31 14:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
tokiu fabrikeliu pilna LT,reik ir paprastiems zmonems gyventi,ne tik valdininkams!!!!
Atsakyti
0

p
pažanga:
2010-03-31 14:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
uže ne vsia kontrabanda dzielaetsia v Odessie na Deribasovskoj
Atsakyti
0

w
waza
2010-03-31 15:26:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
fakbirko šeimininkams belieka nusiskandinti - toks biznis žlugo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų