• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkimų repeticijos metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) galimai nutekino tūkstančių rinkėjų duomenis, praneša portalas „lrytas.lt“.

Rinkimų repeticijos metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) galimai nutekino tūkstančių rinkėjų duomenis, praneša portalas „lrytas.lt“.

REKLAMA

Portalo žiniomis, praėjusį antradienį vienas iš komisijos darbuotojų per klaidą apylinkių komisijų nariams išsiuntė laišką su beveik 20 tūkst. rinkėjų duomenimis. Jis buvo skirtas trečiadienį prasidėjusiems mokymams prieš rinkimus.

Skelbiama, kad po kurio laiko pastebėjus klaidą, nariai buvo paraginti kuo skubiau ištrinti gautus duomenis.

VRK pirmininkė Lina Petronienė portalui „lrytas.lt“ patikino, kad komisijos nariams duomenys buvo išsiųsti per klaidą, todėl vėliau buvo paprašyta gautą laišką ištrinti, o duomenų – nenaudoti.

„Bet komisijų nariai yra pasirašę pasižadėjimus rinkėjų duomenų neatskleisti. Jie buvo siunčiami ne kažkam į išorę, bet komisijų nariams, kurie dirba su dar didesniu kiekiu rinkėjų duomenų“, – aiškino komisijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

VRK pirmininkės teigimu, komisijos nariams mokymų metu buvo suformuluotos praktinės užduotys, todėl buvo reikalingi tikslūs rinkėjų duomenys. Tačiau apie ketinimą panaudoti duomenis rinkėjai nebuvo informuoti.

REKLAMA

VRK: komisijų nariai turi teisę dirbti su perduota informacija

Reaguodama į pasirodžiusią informaciją dėl esą nutekintų rinkėjų duomenų VRK nurodo, kad jokie rinkėjų duomenys nebuvo nutekinti. Teigiama, kad rinkimų komisijai buvo perduota mokymosi procesui skirta medžiaga.

„Šiuo metu vyksta intensyvus rinkimų komisijų narių mokymo procesas. Rinkimų komisijų nariai mokosi, atlieka praktines užduotis, kaip rinkimų dieną dirbti su VRK informacine sistema, kad prasidėjus balsavimo procesui jis vyktų sklandžiai ir be trikdžių, o rinkimų duomenys būtų įvesti tvarkingai ir taip, kaip nustato Rinkimų kodeksas ir VRK sprendimais patvirtintos tvarkos“, – nurodoma VRK komentare.

REKLAMA
REKLAMA

VRK teigimu, tokie mokymai, kurių metu rinkimų komisija naudoja rinkėjų duomenis tik rinkimų tikslams yra vykdomi prieš kiekvienus rinkimus.

VRK nurodo, kad šįsyk išsiuntus informacija pastebėta, kad ji netinka mokymui skirtoms užduotims atlikti, todėl ją paprašyta pašalinti.

„Buvo pastebėta, kad pirmojo laiško duomenys nebuvo tinkami mokymui skirtoms užduotims atlikti. Kitaip tariant, savivaldybių rinkimų komisijoms siųstas duomenų fragmentas neatitiko į mokymų aplinką įkelto duomenų fragmento. Tai pastebėję kolegos suprato, kad komisijos negalės atlikti užduočių ir nedelsiant išsiuntė kitą sąrašą, o pirminį paprašė ištrinti“, – paaiškina VRK.

reikia eit lagamina ruosti
reikia eit lagamina ruosti
O, - kaip greitai...
- tvartas nelauke net balsavimu, striginedavo compai paprastai rinkimu nakti, tada vietoje Paulausko atsirasdavo dedules statytinis Adamkus;- daug tokiu atveju buvo.
Bet taip nachaliskai demonstratyviai ruostis klastotems? - Neatsimenu.
-Juk debilius jau pries metus ar daugiau, transliavo , kad LR gresia antra nusikalteliu kadencija prie lovio...
Ar Lietuvai ne per brangu du,- PEZIDENTUS ir FAKTINI valdova islaikyti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų