Mokslininkas apie dabartinę COVID-19 situaciją: „Faktas, kad atvejų kritimas sustojo“

Lietuvoje vis dažniau aptinkama britiškoji koronaviruso atmaina. Tuo pat metu atlaisvinami karantino ribojimai. Ar tai gali paskatinti dar stipresnį viruso plitimą?

Apie tai – pokalbis su mokslininku, sveikatos ekspertų tarybos nariu Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Nors tyrimai dėl viruso atmainų dar, kaip mokslininkai sako, nėra labai įsisukę, tačiau matome, kad jau buvo paimta 100 mėginių, iš kurių 11 – britiškoji koronaviruso atmaina. Ar tai reiškia, kad Lietuvoje atmaina jau išplitusi ir kokią reikšmę tai gali turėti mums?

Pilni duomenys dar turi pasirodyti, bet tai, kad jau turime 11 iš 100 atsitiktinai parinktų mėginių. Turime tokią atsitiktinę imtį, kuri yra signalas, kad 10 proc. jau yra pas mus Lietuvoje. Kiek yra tiksliai ir kaip tai galima interpretuoti statistiškai, tai reikia sulaukti duomenų, nes kol kas tai buvo tik spaudos pranešimas. 

Dabar jau galima judėti žiedinėse savivaldybėse. Ar tai reiškia, kad tai paskatins dar didesnį tos atmainos plitimą?

Nenorėčiau skubėti. Norint daryti sprendimus, reikia turėti tikslius duomenis. Kol kas mes tų duomenų neturime. Žiūrint į tai, ką mes turime su britiškąja atmaina, kuri gali persukti epidemiją, tai mes turime tai Lietuvoje. Tai sutampa su tuo, ką jau mokslas žino apie britiškosios atmainos plitimo greitį.

Ar žiedinių savivaldybių ribojimas padėtų apriboti tą plitimą – klausimas. Reikia žiūrėti į duomenis. Kai žinai tiksliai, kas vyksta, tai gali ir žiūrėti.

Kaip vertinate tą pasirodžiusią informaciją, kad patys pradėjome „trečiąją bangą“?

Labai linksma. Pažiūrėjau, kiek Lietuvoje buvo atvejų per pirmąją bangą. Didžiausias vidurkis per 7 dienas buvo 50 atvejų. Dabar Vilniuje per 2 savaites nuo 110 pakilo iki 170 atvejų dienos vidurkio. Tai kodėl mes to nevadiname trečia banga? Gal tegul epidemiologai ir atsako, kaip čia yra taip, kad pirmoji banga buvo vadinama pirmąja banga, o dabar, kai turime didesnius skaičius, tai nėra trečioji banga.

Matematiniu požiūriu tai man atrodo keisti svarstymai. Faktas, kad atvejų kritimas sustojo. Klausimas, ką toliau darysime, o kaip tai pavadinsime – koks skirtumas. 

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
p
pifas
2021-02-26 20:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka cia bangos, iskart sakykit cunamis, noris riebiai keiktis, nuo tu karantinu, kaukiu ir kt. nesamoniu.Jus nors karta padarykit eksperimenta, palikit viska, kaip yra, pav. rudeni, kai prades vel kilti susirgimai, nedarykit nieko, tiek kiek reiks, tiek ir kils, jus nieko su tomis nesamonemis nepasieksit, viska zlugdot tik, nu atsipeikekit pagaliau, sirgs tie, kuriems reiks sirgti, mirs tie, kuriems reiks mirti, kada jums dasils, kad darot dideli nusikaltima???Ir tie jusu skiepai bus nulis naudos, jei baigsis si korone, tai ir baigsis, jei ne, tai ne, o tos jusu priemones visiskai niekines!
Atsakyti
-7

V
V
2021-02-27 11:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sumažino skaičius tariamu sergančiųjų ir tipo pagerėjo situacija. Tegu paskaičiuoja kiek miršta nuo skiepų komplikacijų kodel vengia tai viešinti kiek jau žmones rašo dalinasi apie suskiepytus mirusiuosius. Kodel slepia tai ?paviesina tik kelis atvejus ir sako kad tai nuo senatvės bet gi senus ir bando tokiu būdu išnaikinti .
Atsakyti
-1

R
Rasa
2021-02-27 07:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neatrodo tam profesoriui kad užsižaidė per ilgai? Leiskit žmonėms gyvent įprastą gyvenimą
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų