Mirė vienas iš kaltinamųjų „Grožio chirurgijos“ duomenų vagystės byloje

Kauno apygardos teisme nagrinėjama didelio atgarsio sulaukusi „Grožio chirurgijos“ klinikos duomenų vagystės byla. Tiesa, procese įvyko didelis pokytis – mirė vienas iš kaltinamųjų.

Patvirtinta, kad odontologo Eugenijaus Čiuplevičiaus advokatas Augustinas Vaičiūnas kreipėsi į teismą su prašymu nutraukti bylą. Tokio prašymo priežastis – kliento mirtis. Šią informaciją tv3.lt patvirtino A. Vaičiūnas.

Priėmus sprendimą nutraukti bylą mirusio kaltinamojo atžvilgiu, procesas bus tęsiamas toliau įprasta tvarka. Mat kaltinamųjų suole liks dar du asmenys.

Prievartavo turtą

Šioje byloje nukentėjusiaisiais pripažinta beveik šimtas asmenų. Viena nukentėjusioji Aušra prieš bylą yra pasakojusi, kad sulaukė žinučių su reikalavimu susimokėti. Jos nuotraukos paviešintos nebuvo, tačiau moteris susirūpino, kad gali būti panaudoti jos asmeniniai duomenys.

Nukentėjusiuoju pripažinta ir klinika „Grožio chirurgija“.

„Mes esame civilinis ieškovas. Kol kas ieškinys yra 150 tūkstančių eurų, bet mes, manau, jį dar tikslinsime“, – žurnalistams anksčiau sakė klinikos atstovas Darius Petraitis.

Apie tai, kad sulaukė grasinančių žinučių, pasakojo ir kiti nukentėjusieji. Byla nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.

Byloje informacinių technologijų specialistas, verslininkas Andrius Miškelevičius, IT specialistas Simanas Venčkauskas ir kol buvo gyvas gydytojas odontologas E. Čiuplevičius kaltinti neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, šios informacijos atskleidimu ir panaudojimu, turto prievartavimu.

Bylos duomenimis, kaltinamieji iš bendrovės duomenų bazių įgijo privačius klinikos pacientų duomenis ir vėliau prievartavo turtą grasindami šiuos duomenis paviešinti.

Dalis nukentėjusiųjų – užsieniečiai

Iš „Grožio chirurgijos“ reikalauta 500 tūkst. eurų vertės „bitcoin“ kriptovaliutos, iš klinikos klientų – nuo 50 iki 800 eurų.

Ieškinių suma dėl padarytos neturtinės žalos siekia 230 tūkst. eurų, dar kelis tūkstančius eurų gali siekti turtinė žala.

Dalis nukentėjusiųjų – užsienio piliečiai. Tikslios sumos, kiek nusikaltėliams galėjo būti pervesta pinigų, neturima, nes dalis galbūt nukentėjusių asmenų į teisėsaugą nesikreipė.

REKLAMA

Iš viso pavogti daugiau nei 22 tūkst. klinikos klientų duomenys. Nukentėjusiaisiais byloje pripažinti beveik šimtas asmenų.

Nustatyta, kad į „Grožio chirurgijos“ klientų duomenų bazę įsilaužta panaudojus buvusio klinikos darbuotojo prisijungimo duomenis. Šiuo metu jau miręs E. Čiuplevičius anksčiau yra dirbęs klinikoje „Grožio chirurgija“, tačiau prisijungta buvo ne su jo duomenimis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų