• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sustabdyti du leidimai kirsti medžius Šimonių girioje, inicijuojamas miško kirtimo schemos auditas, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Sustabdyti du leidimai kirsti medžius Šimonių girioje, inicijuojamas miško kirtimo schemos auditas, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

REKLAMA

Kaip penktadienį pranešė Aplinkos ministerija, ministro reikalavimu bus atliekamas Utenos regiono miško kirtimo schemos auditas, siekiant užkardyti tokius atvejus ateityje.

Taip pat bus siekiama kuo skubiau skaitmenizuoti leidimų kirsti mišką išdavimo paslaugą, kad tokiose vietovėse net elektroninė sistema neleistų jų išduoti.

S. Gentvilas sakė, kad buvo padaryta klaida išduodant leidimus kirsti mišką. 

Anot pranešimo, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, gavę pranešimą sureagavo į situaciją per mažiau nei 24 valandas.

Kitos savaitės ketvirtadienį ministras kviečia Valstybinės miškų tarnybos direktorių Saulių Vasiliauską, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovus ir minėto miško savininkus bendrovę „Silvestika green forest Lithuania“ aptarti situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovė „Silvestica Green Forest“ spalio 23 d. atsiuntė tokį komentarą:

Mūsų bendrovė niekada tikslingai nevykdė, nevykdo ir nevykdys jokių neteisėtų miško kirtimų ir/ar kitokių neteisėtų veiksmų, nes savo veikloje remiasi pačiais aukščiausiais veiklos standartais ir griežtai laikosi visų Lietuvos Respublikos teisės aktų.

REKLAMA

Aptariamą problemą sukėlė neteisėtai išduotas leidimas plyniems kirtimams 2,7 hektarų teritorijoje Šimonių girioje.

Mūsų bendrovė teisės aktų nustatyta tvarka kreipėsi į Valstybinę miškų tarnybą dėl leidimo miško kirtimams Šimonių girioje, nes kreipimosi metu neturėjome jokios informacijos dėl tokių kirtimų neteisėtumo ir tokių kirtimų draudimo. Gavę leidimą, neturėjome pagrindo abejoti kontroliuojančių valstybės institucijų sprendimų teisėtumu. Tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, jau analizuojant susiklosčiusią situaciją, išduodant leidimą kirtimams, įvyko pareigūno žmogiškoji klaida. Ši klaida buvo operatyviai ištaisyta, leidimas panaikintas, o valstybės institucijos turės galimybę išsiaiškinti klaidos kilimo priežastis ir tolesnius tokių klaidų užkardymo būdus.

REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiame dėmesį, kad mūsų bendrovė pagal neteisėtu pripažintą kirtimų leidimą jokių kirtimo veiksmų nebuvo pradėjusi, neiškirstas nei vienas medis saugomoje Europos buveinėje, žala Šimonių giriai nebuvo padaryta.

Norime nuoširdžiai padėkoti visuomenininkams, kurių dėka paaiškėjo leidimą išdavusių asmenų klaidos.

Įvykusiame susitikime su Aplinkos ministru ir atsakingų institucijų atstovais aptarėme susiklosčiusią situaciją Šimonių girioje, o taip pat leidimų miškams kirsti išdavimo bei informavimo apie saugotinas teritorijas tvarkos tobulinimą.

Tikime, kad valstybės institucijos ras galimybių tobulinti miško kirtimui reikalingų leidimų išdavimo ir informavimo apie saugotinas teritorijas tvarką, kas prisidės prie aplinkos apsaugos gerinimo Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų