• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį pristatys tyrimą, kaip žmonės su negalia yra pasirengę ekstremaliosioms situacijoms.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį pristatys tyrimą, kaip žmonės su negalia yra pasirengę ekstremaliosioms situacijoms.

REKLAMA

Pasak ministerijos, taip pat bus pristatytos priemonės dėl geresnio žmonių su negalia informuotumo ir pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms bei interneto svetainės LT72.lt pritaikymas jų poreikiams.

„Šiemet didelį dėmesį skiriame gyventojų informuotumui, kaip pasirengti ekstremalioms situacijoms – organizavome plataus masto informacinę kampaniją „Esame komanda – turime planą”. Tęsiame kampaniją ir labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad prie šios informacinės kampanijos jungiasi ir Neįgaliųjų reikalų departamentas bei žmonių su negalia organizacijos“, – BNS teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministerija pažymi, jog atliktas tyrimas rodo, kad žmonės, turintys negalią nėra pakankamai pasirengę reaguoti ekstremaliose situacijose.

REKLAMA
REKLAMA

Apklausos duomenimis, keturi iš dešimties respondentų mano, kad žino, kaip elgtųsi karo grėsmės ar evakuacijos atveju, kiek daugiau nei pusė namuose turi būtiniausių atsargų 72 valandoms, 16 proc. yra pasiruošę išvykimo krepšį, o 15 proc. yra pasirengę veiksmų planą kaip jie elgtųsi nelaimės atveju.

REKLAMA

„Pradėjus gaivinti civilinę saugą paaiškėjo, kad žmonės su negalia nėra net minimi Civilinės saugos įstatyme. O tai – 223 tūkst. žmonių. Situacija keičiasi – šiuo metu skiriame būtiną dėmesį įvairią negalią turintiems ir labiausiai pažeidžiamiems, stipriname jiems pritaikytos informacijos sklaidą“, – pabrėžė A. Bilotaitė.

VRM mėnesio pradžioje yra nurodžiusi, jog civilinės saugos informacinė kampanija pasiekė per 2 mln. Lietuvos gyventojų, o ekstremaliosioms situacijoms pasiruošti skirtos interneto svetainės www.lt72.lt lankomumas pusantro mėnesio vykusios kampanijos „Esame komanda – turime planą“ laikotarpiu išaugo trigubai.

REKLAMA
REKLAMA

Svetainėje apsilankę gyventojai domėjosi, kaip pasiruošti konkrečiai ekstremaliai situacijai, kas yra šeimos planas, kokias maisto ir vandens atsargas reikia sukaupti ir kaip pasiruošti išvykimo krepšį.

Praėjusių metų rudenį pristatytoje Civilinės saugos stiprinimo koncepcijoje yra numatytos šešios prioritetinės kryptys – gyventojų perspėjimas, evakuacijos pajėgumų vystymas, savivaldybių civilinės saugos gerinimas, parengties pareigūnų darbas, gyventojų švietimas bei pasirengimas nelaimėms Astravo atomin

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų