Loreta RIPSKYTĖ

„Šiaulių krašto“ redakcija vėl sulaukė skundų, kad iškviestos greitosios medicinos pagalbos automobiliai klaidžioja, nerasdami gatvės ar namo. Žmonės sunerimę: nejaugi tarnyba neturi navigacinės sistemos? Navigacija įrengta ne visuose automobiliuose. Medikai sako, kad kartais ir ji nepadeda.

Klausinėjo praeivių

Laikraščio skaitytoja papasakojo ją nustebinusią situaciją.

Po Žagarę (Joniškio rajonas) klaidžiojantį greitosios medicinos pagalbos automobilį moteris sutiko 7 valandą ryto, eidama į darbą.

Iš pradžių jis lėtai nuvažiavo miesto turgaus pusėn, po kurio laiko grįžo taip pat lėtai atgal. Sustojęs greitosios medicinos pagalbos automobilio vairuotojas moters užklausė, kaip rasti Tilto gatvę.

„Ta gatvelė trumpa, ne vietinis jos nežinos. Matyt, atvykę iš Joniškio ar gretimo rajono greitosios pagalbos darbuotojai nesusigaudė, pervažiavo tiltą per Švėtės upę ir tik tada ėmė reikiamos gatvės dairytis,“ – „Šiaulių kraštui“ pasakojo laikraščio skaitytoja.

Tąsyk netoliese dirbęs kūrikas pastebėjo, jog šviesa vieno Tilto gatvės namo lange degė nuo pusės penkių ryto. Turbūt ten ligonis laukė pagalbos. Laukė net dvi su puse valandos.

REKLAMA

Svarbi kiekviena minutė

Baisiausia, anot moters, kad greitoji – ne važinėjanti parduotuvė, kuri gali vėluoti, klaidžioti. Šios tarnybos darbo rezultatas – išgelbėta gyvybė, priklauso nuo laiko, tad gali būti svarbi kiekviena minutė.

„Nejaugi greitoji neturi navigacinės sistemos? Juk iškvietimų pas pacientus dažnai pasitaiko vėlai vakare ar naktį. Kieno tada kelio pasiklaus?“ – retoriškai klausė situaciją papasakojusi žagarietė.

Kita Žagarės gyventoja taip pat susidūrė su klaidžiojančia „greituke“. Tąsyk medikai ieškojo ne gatvės, bet namo. Kai Žagarėje nuolat budėdavo vietinė greitosios medicinos pagalbos brigada, tokių problemų nepasitaikydavo, nes vietiniai žinojo kiekvieną namą, net jei užrašo nėra.

Navigacija – ne visuose automobiliuose

Joniškio greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) vyriausiasis gydytojas Romutis Valentukevičius pripažino, kad ne visi tarnybos automobiliai turi navigacinę sistemą: i įrengta tik trijuose iš šešių.

Važiuodami kitomis „greitukėmis“, R. Valentukevičiaus teigimu, vairuotojai įpareigoti pasiimti savo asmeninių automobilių navigacijas, be to, vežasi vietovės žemėlapius.

Tačiau navigacija esanti ne išsigelbėjimas, joje ne visi adresai tiksliai suvesti. Ypač ja negalima pasikliauti kaimuose,o pagal jos nurodymus rasti vienkiemį, anot Joniškio GMPS vyriausiojo gydytojo, iš viso neįmanoma.

„Navigacines sistemas nupirksime ir likusiems automobiliams, bet negalėjome viskuo pasirūpinti iš karto. Mums labai sumenko finansavimas, šiemet gauname 10 procentų lėšų mažiau negu 2012-aisiais. Finansavimas mažėjo ir 2011-aisiais. Tai susiję su tirpstančiu gyventojų skaičiumi,“ – aiškino R. Valentukevičius.

Navigacijas pirko centralizuotai

Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė aiškino, kad, pradėjus dirbti centralizuotai, navigacinė sistema buvo parūpinta visiems apskrities rajonams, bet ne visiems automobiliams.

„Joniškio, Kelmės, Kuršėnų, Pakruojo greitosios medicinos pagalbos stotys gavo po tris, Radviliškio stotis – keturias specialias įrangas su navigacijomis. Likusiems automobiliams jas turėjo parūpinti pačios,“ – „Šiaulių kraštui“ sakė E. Kukaitienė.

REKLAMA

Gyventojai „tirpsta“, iškvietimų nemažėja

Šiaulių GMPS vyriausioji gydytoja pasakojo, kad, tirpstant gyventojų skaičiui, sumažinta ir greitosios brigadų, tačiau iškvietimų nemažėja. Būna, kad visą valandą niekur vykti nereikia, o pasitaiko, kad per vieną minutę – trys iškvietimai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų