Vyriausybei su profsąjungų atstovais pavyko rasti kompromisą. Nutarta visiems valstybėms tarnautojams darbo užmokestį mažinti 5 proc., o 10-15 kategorijos tarnautojams pareiginius koeficientus mažinti dar 0,5 proc., nuo 15 kategorijos - dar po 1 proc. Bus mažinimas atlygis ir už kvalifikacines klases.

Kaip po valdžios ir profsąjungų darbo grupės susitikimo sakė Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis, atsižvelgta į profsąjungos atstovų poziciją dėl to, kad reikia saugoti labiausiai socialiai pažeidžiamus žmones.

"Nusprendėme dėl tam tikros papildomos diferenciacijos. Nuo 10 kategorijos pareiginius koeficientus mažinsime dar po pusę procento, o nuo 15 kategorijos - dar po 1 proc.", - sakė D. Matulionis.

Vyriausybės kancleris tai iliustravo savo pavyzdžiu: jis turi 20 kategoriją, taigi jam "diferenciacijos efektas kainuosiąs 7,5 proc.". Be to, D. Matulionis pažymėjo, kad nuspręsta mažinti ir priedus už kvalifikacines klases. Šiuo metu priedai gali būti 15 proc., 30 proc. ir 50 proc. atlyginimo. Sutarta, kad juos reikėtų mažinti iki 10 proc., 20 proc. ir 30 proc. atlyginimo.

"Galutinis efektas bus apie 10 proc.", - teigė D. Matulionis.

Pasak kandidatės į finansų ministres Ingridos Šimonytės, tai padės sutaupyti lygiai tiek pat, kiek bazinės algos mažinimas. Buvo skaičiuojama, kad bazinės algos dydžio sumažinimas iki metų pabaigos turėtų padėti sutaupyti iki 250 mln. litų. Išeitinė pozicija ir buvo pasiekti panašų efektą.

REKLAMA

"Tikimės tokio paties efekto, kurį būtume gavę iš bazinio dydžio sumažinimo 10 proc.", - sakė ji.

Profesinių sąjungų teigimu, toks mažinimas yra reikalingas ir daromas vardan solidarumo su visuomene. Kita vertus, profsąjungų atstovų teigimu, kol kas jie nėra visiškai patenkinti tokiu sprendimu.

"Džiaugiamės, kad pavyko apsaugoti mažiausiai uždirbančius valstybės tarnautojus, ir galutinis sprendimas bus aiškus rytoj (penktadienį - ELTA), kai Vyriausybė priims sprendimus", - sakė Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.

Anot profsąjungų atstovų, bado akcijos prie Seimo bent iki penktadienio atsisakyti neketinama.

"Bado akcija bus sustabdyta tuomet, jeigu mes priimsime galutinius sprendimus kartu su Vyriausybe, susipažinę su tuo, ką ji teiks Seimui. Galutinis sprendimas dėl bado akcijos sustabdymo bus priimtas penktadienį", - sakė L. Soščekienė.

Apie 10 profesinių sąjungų narių ketvirtadienio vidurdienį pradėjo bado akciją prie Seimo, siekdami atkreipti dėmesį į tai, kad biudžeto problemos nebūtų sprendžiamos darbo užmokesčio ir pensijų mažinimo sąskaita.


Rašyti komentarą...
G
Gediminas
2009-07-02 14:05:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie ,,Tvarką ir Teisingumą''...
,,Į J.Imbraso kėdę savivaldybėje sėda jo žentas'' delfi.lt
Atsakyti
0

D
DAINUOKIM ,LIETUVIAI
2009-07-02 14:57:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
...O visa ta krize pas mus del to, kad taip vadinami Tautos atstovai,
kurie is tikruju atstovavo Oligarchus, skolino musu vardu ir porcialiavo
pinigus kur norejo-be jokios kontroles(nemazai nubyrejo ir
oilgarchams)vietoj to, kad rupintusi krasto ekonomika.To jiems buvo maza,
tai dar ir ispardave pusvelciui Lietuvos pelningiausius viesbucius,imones,
gamyklas, o kitas nuvare i bankrota.To jiems buvo maza, tai issipirko ir
persikele zemes i graziausiu ezeru pakrantes ir miestu prestizinius
rajonus.To jiems buvo maza, todel uzurpavo Lietuvos spauda ir televizija.To
jiems buvo maza, todel uz mus nusprende, kad energetika priklauso jiems.To
jiems buvo maza, todel istustino Lietuvos izda.To jiems buvo maza, todel
leido bankams bankrutuoti, duoti blogas paskolas ir isvezti pelna is
Lietuvos nesumokejus uz ji pelno mokescio.To jiems buvo maza, todel neleido
priimti asmens bankroto istatymo, kad iki grabo lentos padarytu mus savo
vergais...Testi galite Jus...
Atsakyti
0

y
yra taupymui
2009-07-02 15:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
išeitis-valstybės tarnyboje dirbantys pensininkai-taip pat gaunatys iš sodros(valstybės, konstitucinio teismo apgintą pensiją)-pensijos jiems mažinti negalima, bet algą jų kvalifikaciją XXI amžiuje atitinkančią galima tikrai padaryti realiai 4-5 kategoriją siekiančią(užtektų per akis 1000 Lt), arba ramiai iš vis atleidžiant, be to dirbantiems pensininkams susirgus,galima būtų pakeitus įstatymus nemokėti nedarbingumo pašalpų, motyvuojant, kad jau gauna vieną išmoka iš sodros- pensiją, kurios negalima mažinti. Ir dar yra tiesiai iš valstybės biudžeto išlaikomi jauni statutiniai pensininkai-kuriems turėtų būti iškelta salyga, pasirinkti arba esantys valstybės tarnybos postai arba iš biudžeto mokama pensija-įgytai patirčiai pritaikyti privačiame versle negali aišku būti jokių apribojimų. Ir iš vis nusikalstamai atrodo, kai pensijas gaunatys valstybės tarnautojai, dar gauna ir priedus iš biudžetinio finansavimo visokius ir tuom pralenkdami jaunus specialistus kelis kartus pragyvenimo lygiu. Esant krizei tikrai galima panaikinti daug įsteigtų visokių pavaduotojų etatų, tikrai vienam viršininkui turėtų pakakti ir vieno pavaduotojo žemesnėse nei ministerijose įstaigoje, bei sunkmečiu panaikinti reiktų visas kvalifikacines klases- priedus ir priemokas,tik tai reikia pataisyti valstybės tarnybos įstatymo straipsnius dėl mokamų klasių ir priedų, kad esant blogai valstybės finansų būklei, tokie atlyginimų priedai iš vis visiems nemokami
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų