Mažamečių sesučių žūtis Kelmės rajone: apie baisią nelaimę išdavė tvenkinyje pastebėta vaikiška šlepetė

Tragedija Kelmės rajone esančiame Liolių kaime – tvenkinyje nuskendo vos 12 ir 11 metų sesutės. Apie nelaimę gelbėtojams pranešė ten žvejojęs vyras, kuris tvenkinyje pamatė plaukiojančią šlepetę, o šalia vandens telkinio – paliktą dviratį, mobiliuosius telefonus ir vaikiškas striukytes.

14

Atvykę gelbėtojai ištraukė mažamečių kūnus. Labai tikėtina, kad nuo to momento, kai mergaitės įkrito į tvenkinį iki jų ištraukimo praėjo daugiau kaip valanda. O gal ir ilgiau, nes žvejoti atvykęs vyras iš pradžių pastebėjo dviratį, o šlepetę tvenkinyje tik prabėgus kuriam laikui.

Apie tai, kokia siaubinga nelaimė nutiko praėjusio pirmadienio vakarą, įvykio vietoje primena artimųjų uždegtos žvakutės. Aiškėja, kad šeimoje iš viso augo 9 vaikai, nuskendusios mažametės buvo vyriausios iš jų.

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažamečių sesučių žūtis Kelmės rajone: apie baisią nelaimę išdavė tvenkinyje pastebėta vaikiška šlepetė

Galimai nuslydo į tvenkinį

Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Virginijus Ramanauskis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad pirmadienio pavakarę prie tvenkinio žvejojo vyras. Jis prieš tai pastebėjo atokiau paliktus dviračius.

„Vyras žvejojo apie valandą ir atkreipė dėmesį, kad niekas per tą laiką taip ir nepriėjo prie dviračių. Tada jis nuėjo pažiūrėti pats ir pamatė, kad šalia dviračių yra palikti du telefonai, striukytės. Supratęs, kad kažkas negerai apsidairė ir tvenkinyje pamatė plaukiojančią šlepetę. Žvejys įtarė, kad kažkas negero galėjo nutikti, todėl paskambino skubios pagalbos telefonu“, – pasakojo V. Ramanauskis.

Ugniagesių atstovas patvirtino, kad nuo nelaimės buvo prabėgę daugiau kaip valanda laiko: „Niekas negirdėjo nei pagalbos šauksmo, nei kažkokio triukšmo. Versijų gali būti įvairių. Gal viena mergaitė nuslydo į tvenkinį, kita bandė gelbėti ir pati įkrito gelbėdama sesutę.

Atvykus gelbėtojams, įkritimo žymių prie kranto iš pradžių nesimatė. Toliau vykdant žvalgybą, pastebėtos žymės ant betono, kuris gana stačiu kampu nuleistas į tvenkinį. Ugniagesiai nuo ten pradėjo paiešką.

Tvenkinio paviršiuje nesimatė nei kūnų, nei drabužių dalių. Bet apie 5 metrai nuo kranto, kažkur 3-4 metrų gylyje, buvo aptikta viena mergaitė, o netrukus ir kita“, – apie paieškos operaciją kalbėjo V. Ramanauskis.

REKLAMA

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Greta Frajerytė tik patvirtino patį nelaimės faktą: „Nuskendo dvi sesutės. Jų kūnus ištraukė ugniagesiai gelbėtojai. Dabar yra pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Šeima iš kurios kilusios mažametės policijai nebuvo žinoma.“

Šeima tvarkinga

Paaiškėjo, kad pati šeima yra daugiavaikė. Iki siaubingos nelaimės joje augo devyni vaikai. Liolių miestelio bendruomenė šeimą apibūdino, kaip pavyzdingą. Prieš kelius metus šeima atsikraustė į socialinį būstą. Jai teikiama socialinė parama.

Viena nuskendusių mažamečių lankė 4 klasę, kita – šeštą. Mokyklos, kurią lankė mergaitės, direktorius patvirtino, kad visa bendruomenė sukrėsta. Šiuo metu su mokiniais dirba psichologai.

Šiaulių apskrities vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris teigė, kad realiausia nelaimingo atsitikimo versija:

„Labai panašu, kad nutiko nelaimė. Vis dėlto, daugiau detalių apie tai galėtų suteikti ugniagesiai. Galėjo būti taip, kad mergaitės sustojo prie tvenkinio ir norėjo nusiplauti rankas, o tada ir įkrito. Bet kaip nutiko iš tiesų, dabar jau niekas nepasakys.

Šeimoje iki šios nelaimės iš viso augo 9 vaikai. Nelaimės dieną, nelaimės akimirką abu tėvai buvo blaivūs. Mergytės išvažiavo pasivažinėti dviračiais su tėvų žinia. Mama žinojo apie tai. Tai patvirtina, kad vaikai buvo prižiūrėti.“

D. Žakaris pridūrė, kad su šia šeima nebuvo didelių bėdų. Ten nebūdavo nei smurtaujama, nei girtuokliaujama.


Rašyti komentarą...
A
Aha nu jo
2021-05-18 11:48:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va cia tai nelaime. Uzuojauta seimai, artimiesiems, mergyciu draugams.
Atsakyti
-7

P
Piliete
2021-05-18 13:18:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikai nebemaži 11 ir 12 metu. Niekas ištisai paskui tokius nevaikšto. Prieš kritikuodami pagalvokit
Atsakyti
-7

S
Simona
2021-05-18 11:48:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta mergaičių seimai
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų