Rašyti komentarą...
Nesąmonės kažkokios šiame straipsnyje
Nesąmonės kažkokios šiame straipsnyje
„Kaip žinia, matematikos VBE šiuo metu privalomas visiems abiturientams, kurie stoja į bet kurias valstybės finansuojamas studijų vietas universitetuose ar kolegijose. Išlyga taikoma menų krypties studijoms.“ Atsiprašau, bet kam matematika reikalinga menų srityse? Menų srityse reikia naudotis vaizduote, o ne prisiminti kaip spręsti sinusus, kosinusus, tangentus, logaritmus ir t.t.
Jei visiems vienodai tai visiems, kodėl taiko privilegijas menams?
Džiaugsmas matematikos mokytojams - įstatymu bus įteisintas jau dabar klestintis korepetavimas, kuris dar labiau suklestės, kam tada mokykloje bemokyt. Kas neturi pinigų, tai matematikos egzamino galės nevargt ir nelaikyt - mokyklose jam vis tiek neparuošia ir neruoš, nes ten mažai moka - ne pagal rinkos kainą, o korepetitoriaus pamoka 45 min. 20 eurų, tai pasiruoškite mokamam mokslui, tėveliai. Arba pamirškit studijas Lietuvoje. Užsienyje kažkodėl privalomų matematikos egzaminų VISIEMS nėra ir nereikia. Lietuva bus matematikų kraštas, visi mokės ją, bus mokyklose rezultatai nuostabūs, o aukštasis mokslas suklestės...
@Džiaugsmas Deja, bet užsienyje matematikos egzaminas privalomas VISIEMS, norintiems studijuoti universitetuose. Kam neverda smegenys, gamta pagailėjo gebėjimo logiškai mąstyti, tam neverta vargti aukštojoje mokykloje...
Mūsų laikais visi egzaminai buvo privalomi ir nenumirėm, visus išsilaikėm. NENUMIRS ir dabar. Tegul mokinasi.
@Bronius Tylek kaušas
@Bronius Sovietų laikais reikėjo daug laikyti egzaminų, bet tie egzaminai buvo lengvesni. Nereikia lyginti tuos laikus ir šiuos. Dabar reikalavimai didesni, egzaminai sudėtingesni.
Jokių a ir b lygių. Egzaminai visiems vienodi turi būti. Moksleivis gauna vidurinį išsilavinimą, o ne pasirinkti į.
@Mama ir mokytoja Įdomu, kelintokas Jūsų vaikas. Kai humanitarinės ar meninės pakraipos vaikas 11 klasėj priverstas mokytis matematiką A lygiu, nes B neleidžiama rinktis, tai būna tragedija, nes tada nebemoka nei A nei B. Ir kam renkantis studijuoti kalbas, istoriją ar menus, matematika A lygiu su 6 savaitinėm pamokom? Tai ne vidurinis išsilavinimas sovietmečiu - dalykai pasikeitė.
@Mama ir mokytoja Jeigu egzaminai visiems vienodi, tada, kodėl B lygis nėra pašalinamas? Tegul tada mokyklose mokina mokinius tik A lygiu, nes nėra egzaminų pagal B lygį. Mano manymu, tas matematikos egzaminas neturi būti privalomas, o ypač menų krypties studijose. Planavau studijuoti slaugą, bet blemba matematikos egzaminas įkištas, kad turi būti išlaikytas. Ir kam ta matematika slaugos profesijai? Lietuvių, anglų, biologija tikrai reikalinga, bet matematika neturėtų būti šiame sąraše.
Jokių a ir b lygių. Egzaminai visiems vienodi turi būti. Moksleivis gauna vidurinį išsilavinimą, o ne pasirinkti į.
Į viršų