M. Dargužaitė traukiasi iš Vyriausybės kanclerės pareigų

 Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė traukiasi iš pareigų. Vyriausybės kanceliarijai M. Dargužaitė vadovavo nuo praėjusių metų gruodžio. Šiandien jos paskutinė darbo diena, praneša Vyriausybė. Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kanceliarijai laikinai vadovaus kanclerio pavaduotojas Alminas Mačiulis.

M. Dargužaitei buvo pavesta vykdyti Vyriausybės kanceliarijos, viešojo sektoriaus pertvarką. Pati kanclerė ne kartą kalbėjo patirianti didžiulį pasipriešinimą reformoms, tačiau kritikai teigė, jog pertvarkoms nebuvo gerai pasiruošta.

„Tai sunkus sprendimas, tačiau po ilgų svarstymų nusprendžiau karjerą tęsti kitoje srityje ir apie tai informavau Premjerą. Džiaugiuosi, jog jis suprato mano pasirinkimą. Esu labai dėkinga Premjerui už suteiktą galimybę ir pasitikėjimą vykdant svarbius pokyčius valstybiniame sektoriuje. Taip pat noriu padėkoti Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų, kitų valstybės įstaigų darbuotojams už aktyvų bei produktyvų darbą kartu, už pasiektus rezultatus. Palieku pareigas būdama tikra, jog inicijuoti pokyčiai bus tęsiami, reformos – įgyvendintos, o visuomenei ir valstybei svarbūs tikslai – pasiekti“, - sako M. Dargužaitė.

Apie savo sprendimą M.Dargužaitė pasisakė ir savo socialinio tinklo "Facebook" paskyroje:

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžia, jog kanclerės sprendimas nekeičia Vyriausybės kurso: toliau bus einama optimizavimo, konsolidavimo, efektyvinimo, perteklinių funkcijų atsisakymo ir viešojo sektoriaus veiklos išgryninimo keliu.

„Dėkoju M. Dargužaitei už nuveiktus reikšmingus darbus. Ji yra geras pavyzdys ir įrodymas, kokią naudą aukščiausios kvalifikacijos specialistai – tiek dirbantys užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje – gali atnešti viešajam sektoriui, kur jie visada yra laukiami. Suprasdamas M. Dargužaitės sprendimą bei linkėdamas jai sėkmės tolimesnėje profesinėje veikloje viliuosi, kad ateityje ji grįš į valstybinį sektorių, kur jai durys lieka atviros“, - teigia S. Skvernelis.

Primintina, jog apie buhalterinių, personalo administravimo, IT ir kitų funkcijų valstybiniame sektoriuje išgryninimą ir konsolidavimą daug metų buvo tik kalbama. M. Dargužaitės pastangų dėka šiemet Vyriausybei pavyko padėti tvirtus pamatus valstybiniam paslaugų centrui. Daugiau kaip 160 valstybinių įstaigų jau nuo kitų metų pradės naudotis šio centro paslaugomis, tokiu būdu valstybė sutaupys bent po 40 mln. eurų per metus.

REKLAMA

Vien per šiuos metus valstybiniame sektoriuje užimtų perteklinių etatų sumažėjo beveik tūkstančiu. M. Dargužaitei įgyvendinus Vyriausybės kanceliarijos pertvarką pradėta diegti į rezultatus orientuota darbo kultūra visame valstybiniame sektoriuje. Didesnis dėmesys bus skiriamas efektyviam projektų ir užduočių valdymui bei įgyvendinimui, taip pat LEAN metodų taikymui siekiant, kad valstybės teikiamos paslaugos būtų kuo kokybiškesnės ir greitesnės.

M. Dargužaitė pastaruoju metu buvo Danijos investicijų bendrovės „Northern Horizon Capital“ (NHC) valdybos narė. Nuo 2015-ųjų kovo iki gruodžio ji vadovavo Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centrui Lietuvoje.


Rašyti komentarą...
B
Bite
2017-11-24 09:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aiskiai pasimate poziuris, jei nori dirbt, geriau nedaryti nieko. Pabande zmogus optimizuot veikla, sumazint biurokratu skaiciu - pasipriesinimas begalinis, isdirbo tik metus. liudna......
Atsakyti
-2

d
donata
2017-11-24 09:58:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu kodėl traukiasi, jei taip gerai dirba. Reikėtų paaiškinti tikrąsias priežąstis. Juk negalima palikti vežimo vidury brąstos
Atsakyti
0

J
Janina
2017-11-24 09:46:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greitai visi geriausi pasitrauks ir taip paskutinej vietoj esam ir niekas netsako už savo blogą darbą
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų