Lukiškėse darbo negavęs H. Daktaras kalėjimą padavė į teismą

Darbo Lukiškėse negavęs iki gyvos galvos kalintis Henrikas Daktaras į teismą padavė kalėjimą ir reikalavo 2 tūkst. eurų žalos atlyginimo.

79

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė H. Daktaro skundą dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo ir Kalėjimų departamento sprendimų atsisakyti suteikti jam darbą ir žalos atlyginimo.

Kaip skelbia teismas, H. Daktaras prašė teismo panaikinti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo bei Kalėjimų departamento sprendimus, kuriais buvo atsisakyta suteikti jam darbą, bei priteisti pareiškėjui neturtinės žalos atlyginimą.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi šią administracinę bylą priėjo išvadą, kad Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas ir Kalėjimų departamentas priėmė pagrįstus ir teisėtus sprendimus netenkinti nuteistojo pareiškimo dėl darbo.

(79 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Henrikui Daktarui – 60! Prisiminė klaidą, kuri negrįžtamai pakeitė jo gyvenimą

Teismo sprendime konstatuojama, kad H. Daktaras nesilaikė nustatytos tvarkos kreipdamasis į kalėjimo administraciją dėl įsidarbinimo: nesikreipė nustatyta tvarka į Socialinės reabilitacijos skyriaus būrio viršininką ar pareigūną dėl darbo; pareiškimą dėl darbo pateikė anksčiau nei buvo paskelbtas skelbimas dėl darbo Valstybės įmonėje „Mūsų amatai“.

REKLAMA

„Nagrinėjant pareiškėjo pareiškimą dėl darbo, laisvos darbo vietos kalėjime nebuvo, todėl darbas nebuvo suteiktas dėl objektyvių priežasčių“, – pirmadienį paskelbė teismas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Vilniaus apygardos teismas gegužės 11 dieną nutarė 10 metų kalėjusį pareiškėją perkėlė iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į pataisos namus.

„Ši aplinkybė skundo reikalavimo dalį dėl pareiškėjo įdarbinimo Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime daro neaktualią ir neįgyvendinamą“, – sako teismas.

Teisėjų kolegija atmetė ir H. Daktaro prašymą priteisti jam neturtinę žalą, nes nenustatyta viena iš būtinų sąlygų valstybės civilinei atsakomybei kilti – neteisėti Lukiškių kalėjimo pareigūnų veiksmai.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. H. Daktaro gyvenimas Lukiškėse

Aukščiausiasis Teismas savo nutartyje konstatavo, kad H. Daktaras yra labai pavojingas visuomenei ir jo nusikalstamų polinkių pakeisti švelnesnės rūšies, t. y. terminuoto laisvės atėmimo, bausme yra neįmanoma.


Rašyti komentarą...
Šiaip jau
2018-06-02 15:03:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie turėtų dirbti, o ne mes išlaikyti iš savo kišenių.
Atsakyti
0

T
Teja
2018-06-02 15:41:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarybiniais laikais dirbo ir uzsidirbdavo, dabar pasidare islaikytiniai. Kodel mes turime dirbti ir uzsidirbti, o jie dykaduoniaja ? Tai neteisinga, kiekvienas nuteistasis turi save islaikyti.
Atsakyti
0

s
siaubas dagradai
2018-06-03 10:23:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas tokius finansuoja t a l i s m a n u s kad taip neatsidžiaugia žurnalistai tokiom tariamom ž v a i g ž d ė m g a l v a ž u d ž i u
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų