Rašyti komentarą...
Matote, mieli lituanistai, lietuvių kalbai skiriamos penkios pamokos per savaitę. Keturios iš jų - literatūrai. Ne mano daržas - aš nuo penkerių metų moku tekančiai kalbėti vokiškai ir angliškai, bet... Lietuvių kalba atsilikusi, „šleiva“, joje daug trūkumų. Man „arčiau širdies“ germanų - anglosaksų kalba. Kam ta lietuvių kalba? Kam jos reikia? Jaunimas jai nieko nejaučia - nejaučiu ir aš. Man labiau rūpi, kodėl jūs pienburniai išsidirbinėjate ir neduodate mokiniams rimtų knygų, pamokų - mokslo, kurio jie verti. Mat, jums lietuvių kalba rūpi. 2030 metais lietuviai dirbs tarptautinei (-ėje) bendruomenei (-ėje).

Be to, aš skaitau knygas. Daug skaitau, žiūriu seminarus. Bėda (jūsų, kaip suprantu) yra ta, kad aš tobulėju - šviečiuosi, o jums nuo to pinigo nėra. Na, susitaikykite. Taip ir bus. Po penkiolikos metų jūs neuždirbsite penktadalio to, ką uždirbs rimti specialistai, kurie mokėsi anglų, vokiečių kalbas, dirbo pagal specialybę, studijavo savarankiškai, kai jūs jiems dvejetus rašėte už kalbos nemokėjimą ar kaži tai kokį velnią. Man asmeniškai - už literatūros neskaitymą. Viskas gerai, dora ir gražu. Tvarka, mat.
Užskaitau :D
Pagal dabartinius mažvaikius tai geriausia būtų rašyti maždaug taip: ljabas ka wk gal lekem pabalevot. Arba kažkas tokiam stiliuje... Skaitai sakinį kokius 5 kartus kol supranti ką parašė arba pagauni mintį... Tai gal išvis išmeskim balses ir skiriamuosius ženklus? Juk bus greičiau rašyti! O tada sakinukas "natūraliai atrankai" - "bausti negalima pasigailėti" ir padėk reikiamoj vietoj kablelį. Aš vartoju žargoną ir keikiuosi ne Lietuviškai, bet rašyti normaliai dar sugebu, o kai matau kaip susirašinėja šiuolaikinis jaunimas tai(čia buvo keiksmažodžiai :) ) ... Jei nežinai kaip rašyti žodį taisyklingai - visada gali pasitikrint internete ir tas neatims tavo pusę gyvenimo laiko.
nesamones raso kazkokias kas kaip nori tas taip kalba =) zargonas vapse valdo =D
eso laisvas zmogus kap noru tep i sneku
kazkodel nesistebiu....
kalba evoliuciuonoja taip ir turi buti ;)
moka, lenkiskai :D dar rusiskai
Nepriklausomai nuo kalbininkų norų tauta naudos tokią kalbos formą kuri yra priimtinesnė. Žinoma, atsiras vienetai pasiryžusių įsisavinti visą gramatiką ir iš jų išaugs nauja kalbininkų karta, bet dauguma gyventojų nori išmokti kai ko daugiau. Jau dabar mokyklose trūksta laiko tiksliųjų mokslų pamokoms todėl natūralus klausimas - ko labiau gyvenime reikia, idealios lietuvių kalbos gramatikos ar gilesnių kitų mokslų žinių?
lietuviskai kalbanciu ir rasanciu, bet masto jie rusiskai, lenkiskai ar dar kuria kita kalba, nes jie ne lietuviai, o Lietuvos gyventojai. Jie pyksta, kad musu, lietuviu kalba yra sena kalba, kuria studijuoja ne vienas uzsienio universiteto studentas. Turetume didziuotis , kad islikome ir islaikeme. Nepaisant to, kad daug zmoniu emigruoja, bet patys pazangiausi lietuviai usienyje gyvendami leidzia vaikus i lituanistines mokyklas ir moko ,,tos archaines kalbos" savo atzalas. Viena beda yra ta, kad mazai geru lituanistu, kurie sugebetu lengvai perteikti gramatikos zinias. ask kalba be gramatikos! Taip, turime daug linksniu, bet kiek anglu ar vokieciu kalboje veiksmazodzio formu, laiku?!nepamirskime, kad ne skudurais ar namais esame turtingi, bet savo kalba, jos zodynu.
Į viršų