Linkevičius: į krizę Baltarusijoje reikia reaguoti aktyviau

Kadenciją baigiantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina tarptautinę bendruomenę aktyviau reaguoti į politinę krizę Baltarusijoje. 

Tokį kvietimą jis išsakė vykstančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos sesijoje, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM). 

Pasak L. Linkevičiaus, tikslinga daryti spaudimą Baltarusijos de facto vadovybei ir reikalauti atsakomybės už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus, padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei ir režimo represijų aukoms.

Ministras daugiausia dėmesio skyrė komplikuotai saugumo situacijai ESBO regione.

„Tarptautinių susitarimų ignoravimas arba selektyvus jų įgyvendinimas, skaidrumo ir nuspėjamumo stoka saugumo srityje daro mūsų regioną vis labiau pažeidžiamu“, – pranešime sako L. Linkevičius.

Jis akcentavo ir ilgalaikius konfliktus – Rytų Ukrainos okupaciją, nelegaliai aneksuotą Krymo pusiasalį, įšaldytus konfliktus Sakartvele ir Kalnų Karabache, – ragindamas Rusiją įsitraukti į konstruktyvų jų sprendimą.

Ukrainos iniciatyva surengtoje diskusijoje besitęsiančios Krymo okupacijos tema ministras pabrėžė būtinybę šį klausimą išlaikyti tarptautinės bendruomenės akiratyje.

Gruodžio 3-4 dienomis vykstanti sesija yra kasmetinis renginys, kuriame tradiciškai apžvelgiama ir įvertinama ESBO veikla. Ministrų taryba yra svarbiausia ESBO politinių diskusijų ir sprendimų priėmimo institucija. 


Rašyti komentarą...
O
Oras
2020-12-03 23:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar turės daug laisvo laiko, galės itin aktyviai reaguoti :)
Atsakyti
0

J
Ji
2020-12-04 00:38:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Linkvicius pidara tik lezuviu mala ko nevazioja i baltarusija ir isaiskina batiuskai bijo pidaras
Atsakyti
0

P
Petras
2020-12-04 07:43:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
ESBO yra bedantė ,veikianti popieriuj, ką ji nuveikė Gruzijos ,Ukrainos Armenijos klausimais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų