Linkevičius: būtinas tarptautinis Baltarusijos režimo nusikaltimų tyrimas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad būtinas tarptautinis Baltarusijos autoritarinio vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimo nusikaltimų prieš savo šalies piliečius tyrimas, o kaltininkai turi būti nubausti.

Į situaciją Baltarusijoje jis atkreipė dėmesį pirmadienį Briuselyje vykstančioje Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje.

Režimas didina represijas prieš savus piliečius, nereaguoja į tarptautinės bendruomenės perspėjimus“, – ministerijos pranešime teigė L. Linkevičius.

„ES turi visapusiškai remti tarptautinį A. Lukašenkos režimo nusikaltimų prieš Baltarusijos žmones tyrimą, įsteigti įrodymų rinkimo centrą ir ES tarptautinės teisės ekspertų grupę. Kaltieji vieną dieną turės būti nubausti“, – sakė jis.

L. Linkevičiaus teigimu, Baltarusijoje vyksta plataus masto baudžiamasis persekiojimas: iškelta virš 1 tūkst. baudžiamųjų bylų, o sulaikytų taikių protestuotojų ir politinių kalinių skaičius „išaugo iki nematytų aukštumų“.

Lietuvos diplomatijos vadovas tuo pačiu išreiškė paramą lapkričio 26 dienos Europos Parlamento rezoliucijai, raginančiai ES imtis konkrečių veiksmų tiriant A. Lukašenkos režimo nusikaltimus.     

ES šiuo metu svarsto trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.


Rašyti komentarą...
A
Aurelijus
2020-12-07 16:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka jus čia galit kalbeti apie Baltarusija , kai patys ta patį darote Lietuvoje???
Atsakyti
0

V
Va
2020-12-07 17:47:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokiasi puodas ,kad katilas juodas... Tai kaip prieš keletą dienų su mitinguotojais elgėsi Vilniaus policininkai ( kiek policininkų laužė parblokštą senį ?) Kokia Tamašūnienės reakcija,kaip paiškinta žmonėms?
Atsakyti
0

R
Real
2020-12-07 19:14:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
pirmiausia senų senovėje reikėjo nubausti Šimašių su chebra, kai jis išdavė Batkai Baltarusijos opozicijos lyderį ir svarbią informaciją. Po to jų opozicija nebeatsigavo, dabartiniai "opozicionieriai" yra Putės statytiniai, ir bet kuriuo atveju laimi Putė ! Normalioj šaly išdavikai yra teisiami ir neturi teisės į valdžios lovį
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų