Lietuvos mokslininkai ieškos būdų, kaip prailginti lietuvių gyvenimo trukmę ir palengvinti senatvę

Lietuvos mokslininkų grupės pasirašė sutartis ir pradėjo vykdyti valstybės lėšomis finansuojamus plataus masto mokslinius tyrimus – nuo minkštųjų audinių inžinerijos iki efektyvesnių profilaktikos ir ankstyvos diagnostikos metodų diabetu, Alzhaimerio liga ar širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms paieškos bei plėtros.

Būrys Lietuvos biochemikų, biologų, biofizikų, psichologų, taip pat medicinos, visuomenės sveikatos ir kitų mokslo krypčių tyrėjų susitelkė tam, kad atliktų mokslinius tyrimus pagal nacionalinės mokslo programos „Sveikas senėjimas“ uždavinius, kuriais siekiama gauti naujų mokslo žinių, reikalingų pailginti sveiko ir kokybiško gyvenimo trukmę Lietuvoje, bei keisti institucijų ir visuomenės požiūrį į senstančius žmones, skatinti sveiko senėjimo kultūrą.

Lietuvos mokslo taryba apibendrintas tyrimų išvadas ir parengtas rekomendacijas teiks Seimui bei Vyriausybei.

„„Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje po penkiolikos metų – 2030 m. – trečdalį gyventojų sudarys pagyvenę žmonės. Tokie demografiniai visuomenės struktūros pokyčiai neabejotinai taps iššūkiu šalies ekonomikai, darbo rinkai, taip pat medicinos ir kitoms sistemoms. Todėl užuot tik žavėjęsi pagyvenusių Vakarų europiečių energingumu, veiklumu bei sveikata, patys jau dabar turime ieškoti būdų, kaip užtikrinti Lietuvos žmonių gyvenimo kokybę senatvėje išvengiant ligų ir neįgalumo bei prailginti vidutinę gyvenimo trukmę, kuri dabar, deja, viena trumpiausių visoje Europos Sąjungoje“, – komentavo nacionalinės mokslo programos „Sveikas senėjimas“ vykdymo grupės vadovas prof. Juozas Kulys.

REKLAMA

Pirmiesiems projektams konkurso būdu paskirstyti beveik 4 mln. eurų, o pasirašius sutartis su mokslininkais jau pradėti ir pirmieji tyrimai.

„Naująja nacionaline mokslo programa „Sveikas senėjimas“ skatiname mokslininkus kompleksiškai analizuoti ir spręsti Lietuvos visuomenės sveiko senėjimo biomedicinos ir socialinės medicinos klausimus, pasitelkiant mokslo ir technologijų plėtrą, fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatus,“ – sakė prof. J. Kulys.


Rašyti komentarą...
J
Je
2015-10-06 13:16:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokslininkų darbas turės minimalius rezultatus ,jei LR valdžia paliks vergiškus darbo santykius dirbantiesiems . Blogos perspektyvos ir neužtikrintas gyvenimas nervina žmones . Tai ir yra visų ligų priežastis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų