Lietuvos ir užsienio tarnybų operacija: „medžiojo“ pavojingą lietuvį

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su užsienio teisėsaugos institucijomis, išaiškino 2014 metais įvykdytą juvelyrinių dirbinių parduotuvės ginkluotą apiplėšimą.

4

Ciniškas apiplėšimas įvykdytas Plungėje 2014 metų spalio mėn., 9 val. ryto. Pirkėju apsimetęs ir pardavėjos dėmesį nukreipęs plėšikas išsitraukė ginklą ir įrėmęs jį pardavėjai į nugarą pareikalavo sudėti į paruoštus polietileno maišus vitrinose buvusius aukso dirbinius. Kepure su snapeliu ir akiniais veidą dengusio užpuoliko grobiu tapo didelis kiekis grandinėlių, apyrankių bei kitų dirbinių, kurių vertė – daugiau nei 70 000 Eur.

Policijos pareigūnams nepavyko sulaikyti nusikaltėlio „karštais pėdsakais“, tačiau ypač profesionaliai atliktais neatidėliotinais tyrimo veiksmais tyrėjai įvykio vietoje surinko visus įmanomus nusikaltimo pėdsakus. Teisėsaugininkai atliko didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus, glaudžiai bendradarbiavo su specializuotais kriminalistiniais padaliniais ir užsienio partneriais.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Apiplėšimas

Gauta duomenų, kad 2014 metų pavasarį ir rudenį Latvijos Respublikoje buvo įvykdyti panašūs juvelyrinių dirbinių parduotuvių apiplėšimai. Vieno iš jų metu buvo pagrobta prekių už 28 000 Eur, o bandant apiplėšti kitą parduotuvę ginkluotas užpuolikas paėmė įkaitą.

Tik po kelių metų tyrimo buvo nustatytas, įtariama, parduotuvę Plungėje apiplėšęs asmuo. Įvykio vietoje įtariamojo palikti pėdsakai sutapo su nuo 2017 metų Suomijoje gyvenusio latvio individualiaisiais požymiais. Didelės vertės turto pagrobimu panaudojant šaunamąjį ginklą įtariamojo atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis, po 3 dienų jis buvo sulaikytas Suomijoje bei rugsėjo mėn. perduotas Lietuvai.

Sulaikytasis parodė, kad visus pinigus, gautus pardavus pagrobtą juvelyriką, jis išleido lošimo namuose. Jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

REKLAMA

Teisėsaugininkai tikrina versiją dėl asmens prisidėjimo prie kitų Lietuvoje ir užsienyje įvykdytų ir iki šiol neatskleistų nusikaltimų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už didelės vertės turto pagrobimą panaudojant šaunamąjį ginklą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų