Lietuvos ir Lenkijos premjerų sprendimu sudaryta tarpvalstybinė darbo grupė baigė darbą. Pasiektas rezultatas – sprendimas sudaryti kitas darbo grupes.

Lietuvos ir Lenkijos švietimo viceministrų vadovaujamos ekspertų darbo grupė Trakuose posėdžiavo penktą – paskutinį kartą. Tačiau padėtis nepasikeitė – lenkų atstovai tikina, kad susitarti galima, tik jei Lietuva atšauks švietimo įstatymą, kuris įteisina vienodą lietuvių kalbos egzaminą visiems abiturientams ir daugiau pamokų lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose. Lietuvos Švietimo ministerijos sprendimas   palengvintai vertinti tautinių mažumų abiturientus per egzaminą pareinamuoju laikotarpiu ir kursai mokytojams, kuriems dabar jau tenka mokyti lietuviškai, lenkams įspūdžio nepadarė.

„Tiesiog ta siūloma formulė mūsų netenkina, nes siūloma diferencijuoti vertinimą, o vienuoliktokai, kurie mokėsi pagal skirtingas programas, turi per mažai laiko, kad galėtų tinkamai pasiruošti laikyti šį egzaminą. Taigi tinkamiausia būtų atidėti įstatymo nuostatų įsigaliojimą“, – Lenkijos švietimo viceministras Miroslawas Sielatyckis.

Paklaustas, kiek atidėti, Lenkijos švietimo viceministras atsako, kad tai Lietuvos valdžia turi derinti su Lietuvos lenkais, kurių atstovai yra ne kartą pareiškę, kad jų reikalavimas ne atidėti įstatymą, o grąžinti senąją tvarką.

REKLAMA

Kad tikslas – keisti naująjį įstatymą, neslepia ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narė, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sekretorė, į darbo grupės susitikimą įsiprašiusi kaip tautinių mažumų tėvų atstovė.

„Prašom viceministro bet kokio pasiūlymo – yra galimybė, pavyzdžiui, sušaldyti įstatymo vykdymą arba paruošti kažkokią bendrą pataisą. Mes iki šiol nesulaukiame atsakymo, kaip bus“, – nerimavo Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos narė, tėvų atstovė Renata Cytacka.

„Aš manau, kad kompromisas tikrai yra įmanomas. Žinoma, tam reikia laiko, tam reikia daug kalbėjimosi, bet tikrai tai bus pasiekta“, – Lietuvos švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

„Mes sutarėme, kad abi šalys įsteigs specialias darbo grupes, kuriose dirbs mažumų atstovai – Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių bei abiejų ministerijų atstovai. Tos grupės ir toliau svarstys rūpimus klausimus

Naujos darbo grupės – vienintelis aiškus rezultatas, kurį sugebėjo įvardyti švietimo viceministrai.

Kristina JACKŪNAITĖ


Rašyti komentarą...
B
Burundukas
2012-01-05 19:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiskai nesuprantamas tokiu grupiu sudarymo tikslas...yra Lietuvos konstitucija,yra europos priimtos normos...Kas ta Lenkija,kad nurodinetu kaip MOKYTI lIETUVAI SAVO PILIECIUS...Man ,kaip lietuvos pilieciui geda del tokio valstybes susimenkinimo...Gal man greitai reikes atsiklausti Lenkijos su kokiu samciu barscius srebti?????
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų