Lietuvoje vyks mobilizacija, daugelyje šalies rajonų bus paskelbta ekstremali padėtis (Video)

Kariuomenės vadovybė rengiasi mobilizuoti tūkstantį vyrų, kurie jau yra tarnavę nepriklausomos Lietuvoje. Taip bus tikrinama, kaip greitai mūsų šalis gali surinkti pagalbą savo profesionaliai kariuomenei. Jos vadas tikina, kad tokios pratybos būtinos, mat Ukrainoje bręsta nauji, platesnio masto kariniai veiksmai.

Tūkstančiui Lietuvos vyrų jau po dviejų dienų teks prisiminti, kaip rišami kariniai batai, kiek sveria sukomplektuota kareivio kuprinė ir apžiūrėti per dvidešimt metų pasikeitusius ginklus, nes Lietuvos kariuomenė pirmą kartą rengia mobilizacijos pratybas.

Tikrinti rezervistus norima dėl to, kad dalis gali būti nebetinkami ginti šalį dėl prastos sveikatos, o dalis gali būti išvykę iš Lietuvos. Pratybos truks keletą valandų. Pirmiausia bus tikslinama informaciją apie rezervistą.

„Antra dalis bus sveikatos patikrinimas, bus patikrinama jo medicininė istorija, jo nusiskundimai ir vertinama, ar jis bus tinkamas mobilizacijos metu, ar bus atidėta jo tarnyba dėl sveikatos sutrikimų. Trečia dalis bus skyrimas į pareigas, į menamą padalinį“, - sako Mobilizacijos skyriaus viršininkas majoras Dainius Kazlauskas.

REKLAMA

Tiesa, remiantis įstatymu, Seimo ir Vyriausybės nariai kartu su nuteistaisiais atlikti karinės tarnybos nebus kviečiami. Jei rezervistai neatvyksta į karinius dalinius, jiems įstatymas numato administracinę atsakomybę, ir galima net skirti baudą, bet kariškiai sako, kad griežtų priemonių imtis nesirengia.

Be to, gegužės pradžioje bus surengtos didelio masto karinės pratybos, kuriose vidaus reikalų sistemos pareigūnai ir kariai mokysis, kaip kovoti hibridinio karo metu, kai priešiškos valstybės nėra oficialiai paskelbusios karo Lietuvai. Per pratybas bus paskelbta ekstremali padėtis daugelyje šalies rajonų, o Kaišiadorių ir Švenčionių rajonai – karine teritorija.

„Bus tam tikros apribotos vietovės, kur stovės kariai, karo policija, Lietuvos policija, kur bus apribotas judėjimas. Mes tiesiog prašysime gyventojų būti geranoriškiems ir pakantiems ir nepykti matant mūsų bendrus veiksmus“, - sako Karinio rengimo valdybos viršininkas Algimantas Misiūnas.

Lietuvos kariai kartu su pareigūnais mokysis nuo teroro aktų apsaugoti suskystintų gamtinių dujų ir Būtingės terminalus bei jūrų uostą. Kariuomenės vadas tikina, kad tokios pratybos būtinos, mat grėsmė iš rytų nemažėja, o Rytų Ukrainoje separatistai su Rusijos kariuomenės pagalba ruošiasi plataus masto aktyviems veiksmams.

„Pats vakar grįžau iš Ukrainos vėlai vakare ir tikrai žinau, kad visi yra pakankamai sunerimę ir kariuomenė yra telkiama tikrai, ir šiuo metu jų skaičiavimu yra apie 50 tūkstančių. Pakankamai išaugęs kariškių skaičius, yra prasidėję centralizuoti mokymai Rytų Ukrainoje, ko anksčiau nėra buvę, yra telkiama technika, taip kad tas pavojus toli gražu nėra praėjęs“, - pasakoja Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas.

Į šias karines pratybas bus įtraukta per tris tūkstančius karių, pasieniečių, policininkų, vidaus reikalų sistemos pareigūnų ir net savivaldybių darbuotojų.


Rašyti komentarą...
H
Huh?
2015-04-21 22:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ukrainoje vyksta pilietinis karas! Prie ko cia Lietuva?
Atsakyti
-5

d
didysistevas
2015-04-22 12:35:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
As nezudysiu broliu pagal valdziazmogiu mafijozu isakyma, tegu mane nusauna, bet uztat mirsiu svaria sazine ir nesuteptom rankom
Atsakyti
-1

z
zigmas
2015-04-22 18:28:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia tik visiskai kvailam niekas neaisku , kurie tiki politiku isgalvotom pasakom ir apie gresminga rusija , lengva nuzombinti kaimo lietuvi , bet ne apsiskaiciusi lietuvi kurie turi savo nuomone apie sudaryta dirbtinai situacija
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų