Lietuvoje viešės įtakingi JAV respublikonai

Lietuvoje kitą savaitę viešės įtakingi už saugumo politiką atsakingi Jungtinių Valstijų respublikonų senatoriai Johnas McCainas ir Lindsey Grahamas, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija.

Į Lietuvą taip pat atvyks demokratų senatorė Amy Klobuchar.

Senatoriai susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu, Seimo vadovu Viktoru Pranckiečiu ir užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

„Vizito metu daugiausiai bus aptariama strateginė Lietuvos ir JAV partnerystė ir saugumo klausimai“, - BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

JAV senatoriai Lietuvoje viešės gruodžio 29 - 30 dienomis.

JAV Senato Ginkluotųjų tarnybų komitetui pirmininkaujantis J.McCainas ir šio komiteto narys L.Grahamas prieš šalies prezidento rinkimus žadėjo nebalsuoti už respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą).

Per prezidento rinkimų kampaniją Vidurio ir Rytų Europos šalyse kėlė D.Trumpą pareiškimai, kad jis dėl NATO sąjungininkų gynybos apsispręstų tik įvertinęs, ar jie pakankamai finansuoja gynybą. Lietuvoje ir kitose regiono šalyse taip pat buvo keliami klausimai dėl išrinktojo prezidento bei jo aplinkos ryšių su Rusija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų