Lietuvoje plinta britiška Covid-19 atmaina: nustatyta dar 13 naujų atvejų

Lietuvoje nustatyta dar 13 „britiškosios“ koronaviruso atmainos atvejų, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).

„Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų laboratorijoje buvo ištirta 96 ėminiai, iš kurių – 13 atvejų priskirti „britiškajai“ atmainai“, – rašoma pranešime.

NVSPL duomenimis, kitose laboratorijose kol kas nenustatyta naujų atvejų. 

Nacionalinė laboratorija taip pat informuoja, kad šalyje iš viso atlikti 535 sekoskaitos tyrimai ir aptikta 50 „britiškosios“ koronaviruso atmainos atvejų.

Pirmas pranešimas – vasario 24 d.

Vasario 24 d. Sveikatos apsaugos ministerijai pranešus apie Lietuvoje užfiksuotus dar 11 naujos atmainos koronaviruso atvejų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai iš naujo ėmėsi epidemiologinės šių atvejų diagnostikos.

Pasak jų, patvirtinus britišką atmainą, bandoma atsekti ir izoliuoti net mažos rizikos sąlytį turėjusius žmones.  Kaip teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė, britiškos Covis-19 atmainos protrūkis kilo Vilkaviškio ligoninėje.

„6 atvejai yra siejami su protrūkiu Vilkaviškio ligoninėje. 3 atvejai fiksuoti Kauno apskrityje, iš kurių 2 fiksuoti slaugos namuose, o 1 atvejis įvežtinis. Vieno asmens užsikrėtimo aplinkybių negalėjome nustatyti ir vienas atvejis Marijampolėje – šis atvejis susijęs su protrūkiu ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“, – tada pasakojo J. Petravičienė. 

Pasak jos, nors visų šių asmenų epidemiologinė diagnostika jau atlikta ir visi didelės rizikos sąlytį turėję žmonės buvo izoliuoti, bandyta atsekti mažos rizikos kontaktus.  

Kauno klinikų direktorius neslepia nerimo dėl britiškosios atmainos

LSMU Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius Renaldas Jurkevičius neslepia, kad Lietuvoje plintanti britiškoji koronaviruso atmaina kelia nerimą ir tai gali pakeisti tiek sergamumo situaciją, tiek karantino atlaisvinimų planus. 

„Metus laiko gyvename pandemijos sąlygomis. Visi turbūt laukėme, kada galėsime lengviau atsikvėpti, bet... Dabar turime tai, ką turime“, – naujienų portalui tv3.lt anksčiau teigė profesorius R. Jurkevičius ir pažymi, kad plintant britiškajai atmainai reikės visiems susiimti.

REKLAMA

Pasak direktoriaus, atliekant viruso sekoskaitą, laboratorija nežino pacientų istorijos ir jų būklės.

Direktorius: „Suprantama, kodėl Vyriausybė neatlaisvina karantino“

LSMU Kauno klinikų generalinis direktorius R. Jurkevičius neatmeta, kad Lietuvoje plintanti britiškoji koronaviruso atmaina gali pakeisti tiek sergamumo situaciją, tiek karantino atlaisvinimų planus.

„Suprantama, kodėl Vyriausybė neatlaisvina karantino. Viena iš priežasčių – mes visi bijome to labiau plintančio britiškojo varianto. <...> Suprantama, jei tai yra lengviau plintantis virusas, reiškia, kad daugiau žmonių gali lengviau užsikrėsti. Jei daugiau suserga – tai kažkokia dalis iš jų patenka į ligonines, jų daugiau  būna. Todėl ligoninėje laikėme nemažus laisvų lovų rezervus, laisvų vietų intensyvioje terapijoje – tai dėl tos galimos britiškosios atmainos. Tai mes šiems atvejams esame pasirengę. Karantino griežtos priemonės, manau, kad davė rezultatą ir stabdė šio viruso plitimą Lietuvoje“, – teigė profesorius R. Jurkevičius.


Rašyti komentarą...
b
britė
2021-03-04 17:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Britiškąją atmainą vieniši, neįgalieji ir senjorai neišperėjo, ji parskrido, o dabar turime rezultatus. Tas pats buvo su covid, parskrido.
Atsakyti
-5

T
Taspats
2021-03-04 17:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blet neatsibodo pisti proto?
Atsakyti
-6

Šuva
2021-03-04 17:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima suvaldyti virusą, jeigu testo atsakymo reikia laukti 5 dienas. Jei ir toliau valdžia taip tvarkytis bus baisu
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų