Žmogaus teisių politikos Lietuvoje nėra, o politinės partijos žmogaus teisėms ginti neskiria pakankamai dėmesio, teigia Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) direktorius Henrikas Mickevičius.

Organizacijos „Human Rights Watch“ paruoštoje kasmetinėje globalioje žmogaus teisių ataskaitoje teigiama, kad žmogaus teisių padėtis pasaulyje nuolat blogėja.

Savo ruožtu padėtį Lietuvoje vertindamas ŽTSI teigia, kad žmogaus teisių apsaugos stiprinimas šiuo metu neužima tinkamos vietos Lietuvos vidaus bei užsienio politikos darbotvarkėse.

„Metų metus mes apie tai (žmogaus teises - BNS) kalbame, tačiau žmogaus teisių klausimų nėra politinėje darbotvarkėje. Mes analizavome politinių partijų programas prieš rinkimus, ir jose akivaizdžiai matyti, kad žmogaus teisėms skiriamas labai mažas dėmesys, o jeigu skiriamas, tai žmogaus teisės yra suprantamos labai siaurai“, - pirmadienį BNS sakė H. Mickevičius.

ŽTSI direktoriaus tvirtinimu, pirmiausia Lietuvoje negerbiamas privatumas. Anot jo, Lietuvoje trūksta ir teisinio reguliavimo, ir apsaugos mechanizmo, kai privatumas yra pažeidžiamas.

Kaip pavyzdžius H.Mickevičus nurodė biometrinių duomenų asmens dokumentuose nesaugumą, vaizdo stebėjimo sistemas, kurios, pasak pašnekovo, kitose ES šalyse esą nepasirodė itin naudingos, darbdavių galimybę stebėti darbuotojų elektroninį paštą bei naršomus interneto puslapius.

REKLAMA

Taip pat pašnekovas pabrėžė, kad 2008 metais būta rasizmo, antisemitizmo, ksenofobijos, diskriminacijos atvejų, pavyzdžiui, atlikėjos Berneen sumušimas ar kovo 11-osios skustagalvių eitynės.

„Politikai pirmą kartą buvo priversti po kurio laiko pasakyti, kad jie šitai smerkia. Tai yra tam tikras žingsnis į priekį, jau yra viešai sakoma ir naudojama tinkama retorika, tačiau iš esmės kokio nors koordinuoto, organizuoto darbo, kaip pasitikti naują iššūkį praktiškai nėra. Valstybės politikos čia irgi nėra“, - kalbėjo ŽTSI direktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų