Lietuvoje koronavirusas nustatytas 5 asmenims, padaugėjo pasveikusių papildyta 11.20 val.

Lietuvoje praėjusią parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1768, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

 

Keturi nauji koronaviruso atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje, vienas – Telšių, sekmadienį BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.

Jos duomenimis, trys atvejai Vilniaus apskrityje susiję su Kalvelių kaimu, kur yra COVID-19 židinys.

Ten liga plinta tarp vieno pokylio dalyvių ir su jais kontaktą turėjusių asmenų.

„Vienas atvejis susijęs su Santaros klinikomis – užsikrėtė sirgusio darbuotojo artimas asmuo“, – sakė D. Razmuvienė.

Telšių apskrityje nustatytas atvejis yra įvežtinis, susirgo iš Švedijos grįžęs asmuo.

D. Razmuvienė priminė, kad Lietuvos piliečiai, grįžę iš Švedijos, privalo 14 dienų izoliuotis, tačiau kai kurie linkę slėpti, jog lankėsi toje šalyje.

„Daugėja įvežtinių atvejų, žmonės turėtų elgtis atsakingai. Tie, kas buvo ir Švedijos kelte, bet sako, kad važiavo iš Vokietijos, negerai elgiasi, reikėtų pasakyti, kad buvau Švedijoje, plaukiau keltu. Juk kitaip nepatikrinsi“, – BNS sakė NVSC atstovė.

Koronavirusu šiuo metu serga 256 žmonės, pasveiko – 1427, izoliacijoje yra 326 asmenys.

Nuo koronaviruso mirė 75 žmonės, dar dešimt užsikrėtusių asmenų mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio pirmos dienos šalyje registruota 17 įvežtinių atvejų.

Praėjusią parą ištirti 2858 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras tyrimų skaičius siekia 363 tūkst. 528.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-06-14 15:52:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lina, tu neteisi: prie ko čia rinkimai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų