Lietuvoje – 32 paukščių gripo atvejai

Lietuvoje nuo metų pradžios jau nustatyti 32 greitai plintančio paukščių gripo atvejai, skelbia Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Naujausias užkrato židinys Prienų rajone nustatytas ūkyje su 20 vištų, staiga nugaišus 12-kai jų.

Pirminiais duomenimis, laikytoja naujų paukščių neįsigijo, todėl labiausiai tikėtina, kad gripo virusas galėjo būti perneštas iš užsikrėtusių laukinių vandens paukščių.

Ketvirtadienio duomenimis, gripo židiniai nustatyti Vilniaus mieste (5) bei rajone (18),Trakų (3), Elektrėnų (2), Širvintų, Molėtų ir Prienų rajonuose (po 1). Pirmas paukščių gripo atvejis šiemet nustatytas sausį Kaune. 

Pasak tarnybos, kol kas visi nauji protrūkiai kilo mažuose ūkiuose, todėl komerciniams ūkiams, patekusiems į apribojimų ir stebėsenos zonas, judėjimo ribojimai nėra taikomi.

Viruso paveiktuose rajonuose uždrausta prekyba gyvais paukščiais turgavietėse ar iš laikymo vietų, taip pat sugriežtinta prekiautojų ir paukščių laikymo vietų kontrolė.


Rašyti komentarą...
F
Fedia
2021-04-29 17:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kažin dar iki broileryno, nepasiekė ta zaraza, teks vezt į Rietavą utelizuat, arba į Rygą į Rygą į kaliosu fabriką, manau Lietuvos žmonės ne pajustų didelio pablogėjimo?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų