tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią parą nustatyta 2040 naujų COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Praėjusią parą nustatyta 2040 naujų COVID-19 atvejų, mirė 14 žmonių, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

11 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2454 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 20 tūkst. 618 žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1295 COVID-19 sergantys pacientai – tiek pat, kiek buvo praėjusią parą, 131 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta per 14,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir beveik 2,7 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 860,4 atvejo – šis skaičius pakilo, nors prieš tai daugiau nei tris savaites iš eilės mažėjo. Tuo metu septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis siekia 9,9 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 476 tūkst. gyventojų, o nuo jos mirė 6,8 tūkst. žmonių.

Neabejoja, kad omikron atmaina tuoj bus Lietuvoje: yra šansas, kad bent kažkoks imunitetas prieš šį virusą liks

Dar daug neatsakytų klausimų paliekanti naujoji koronaviruso omikron atmaina pasėjo nerimą ne tik dėl to, kiek labiau užkrečiama ji bus, bet ir dėl nežinomybės, kiek efektyvios išliks vakcinos. Imunologė Aurelija Žvirblienė teigė neturinti abejonių, kad omikron atmaina jau greitai bus užfiksuota ir Lietuvoje, tačiau ne tokia optimistiška buvo dėl atnaujintų vakcinų atsiradimo. Anot jos, sunku įsivaizduoti, kad kuris vakcinų gamintojas suspėtų paskui viruso evoliuciją.

REKLAMA

Štai JAV vakcinų gamintojos „Moderna“ vadovas Stephane'as Bancelis prakalbo, kad esamos vakcinos nuo COVID-19 tikriausiai bus mažai veiksmingos koronaviruso naujausios omikron infekcijos atveju, o naujiems veiksmingiems skiepams sukurti tikriausiai reikės ne vieno mėnesio.

REKLAMA

Jis sakė, kad jo bendrovė 2022 metais gali pagaminti 2–3 mlrd. atnaujintos vakcinos dozių, bet pažymėjo, kad būtų pavojinga perorientuoti visą gamybą konkrečiai kovai su omikron paderme skirtam preparatui, nes vis dar plinta ir ankstesnės viruso atmainos.

Nerimą dėl to, kiek vakcinų gamintojai pajėgūs lenktyniauti su vis mutuojančiu virusu, išsakė ir profesorė A. Žvirblienė. 

„Net jei galvotume, kad registruojančios agentūros galėtų greitinti registravimo procesus, bet kuriuo atveju tai sunkiai tikėtinas scenarijus, kad kažkoks vakcinų gamintojas suspėtų paskui viruso evoliuciją“, – sako ji.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Numąrino
ateis mikronas ir bus faizeriukui šmikšt per dantis, ne veltui taip forsuoja 3 badalą, kad spėtų suleist.Mikronas yra daug švelnesnis ir bizniui bus galas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų