Lietuvių mokslininkų kurti sprendimai ir NATO pratybose

Minosvaidžių šaudymo įranga, raketiniai taikiniai oro gynybai bei gynybos sistema kovai su povandeniniais taikiniais – tai ne karinio filmo motyvai, o Lietuvos mokslininkų kurti prietaisai Lietuvos gynybos sektoriui. Bendradarbiavimas tarp mokslo ir kariuomenės vystomas jau nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo, o inovatyvūs sprendimai pritaikomi ne tik kasdienėse karių treniruotėse, bet ir aukšto lygio NATO pratybose.

5

Kiekvienas karys, pašauktas ar savanoriškai išreiškęs norą tarnauti Lietuvos kariuomenėje, praktiškai prisiliečia prie lietuvių kurtų inovatyvių produktų, vienas tokių – lazerinis šaudymo treniruoklis, esantis Rukloje.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvių mokslininkų kurti sprendimai ir NATO pratybose

„Lazerinis šaulių treniruoklis – tikrai intelektualus produktas, kadangi jį kuriant panaudoti naujausi pasiekimai mechanikos inžinerijos srityje, pasitelkiant infraraudonuosius spindulius pilnai imituojami visi šaudymo režimai”,- teigė vienas sistemos kūrėjų, Kauno Technologijos Universiteto (KTU) Gynybos technologijų instituto direktorius prof. Algimantas Fedaravičius.

REKLAMA

„Mūsų kurti sprendimai buvo panaudoti NATO karinėse pratybose: AMEBER ARROW, BALTIC ZENITH 2018. Rezultatai džiuginantys, tad bedradarbiavimas bus tęsiamas ir ateityje”,- pozityviai pokalbį užbaigė prof. A. Fedaravičius

Apie lazerinio šaulių treniruoklio naudas antrino ir Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo. pulko Vado grupės viešųjų ryšių vyresn. karininkas. kpt. Titas Čerikas: „Tai – pirmoji priemonė kariams, siekiant sėkmingai išmokti valdyti ginklą, prieš išvykstant į kovinį šaudymą poligone. Pasitelkiant šį prietaisą gaunama ne tik asmeninių įgūdžių tobulinimo nauda, tačiau ir ekonominė – nėra eikvojami šoviniai, logistikos resursai, vežant karius į šaudyklas skirtingose vietose, tačiau rezultatas pasiekiamas toks pats – karys įgyja praktinių žinių kaip naudoti ginklą.

Panašaus pobūdžio inovacijos balandžio 12-14 dienomis gims Rukloje vyksiančioje gynybos technologijų stovykloje (hakatone) DELTA 1, kuri taps viena iš plotmių, kur bendradarbiaujant mokslui, verslui ir gynybos ekspertams bus kuriami sprendimai, keičiantys ir tobulinantys gynybos ir karybos sektorių.

Renginio formatas bei idėja sudomino ne tik mokslo atstovus, tačiau ir gausų būrį Lietuvos verslo įmonių. Viena tokių – informacinių sistemų ir programinės įrangos kūrimo bendrovė ELSIS Pro, kuri jau ne vienerius metus projektus vykdo gynybos srityje bei bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene, tad hakatone gvildenami iššūkiai jiems gerai pažįstami:

„Šiandien gynybos technologijos daugiau orientuotos į kibernetinį saugumą, ryšio technologijas, protingų daviklių panaudojimą. Galima teigti, kad iš apkasų gynybos srities fokusas pereina į kompiuterius. Tai – temos, į kurias orientuotas ir DELTA 1 hakatonas. Elsis PRO džiaugiasi, kad Lietuvoje atsiranda dėmesys šiai labai svarbiai sričiai, todėl noriai prisideda prie hakatono organizaciniais, mentorystės ir konsultavimo klausimais, o laimėtojams esame įsteigę specialų prizą, kuris padės komandai visiškai išvystyti savo idėją ir ją komercializuoti”,- pasakojo Elsis PRO“ pardavimų ir inovacijų vadovė Gytė Gedvilaitė-Hansen.

REKLAMA

Kad kibernetinio saugumo klausimai yra vieni svarbiausių šių laikų gynybos srityje, patvirtinimo ir pagrindinis renginio rėmėjas, 1500 eurų prizą įsteigęs, Nyderlandų IT milžinės „Centric IT Solutions Lithuania“ padalinys Kaune:

„Dirbame su debesų inžinerijos sprendimais, tad kibernetinis saugumas čia yra itin svarbus, todėl nusprendėme prisijungti prie hakatono, paremdami jį finansiškai ir tokiu būdu paskatinti jaunuosius mokslininkus ir tyrėjus bei gynybos entuziastus vykdyti įvairias veiklas šioje srityje”,- priežastis, kodėl nusprendė prisidėti prie hakatono vardijo talentų pritraukimo specialistė Agnė Jankauskė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų