Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Jeigu žemiau parašęs tik tiek tesupranta ,,pro nosį tariamų garsų'':)). juk skiriasi raidės garso ilgis bąla ir bala. Skiriasi prasmė - turi skirtis ir tarimas. Nes turėsime kaip anglai, kai vienas žodis iki keliasdešimt prasmių turi, ypač tas priklauso nuo žodžio vietos sakinyje..
Bet tai durneja ištikrųjų žmonės, jau nebesugeba išmokti mūsų kalbos. Ir čia daug įtakos daro internetas ir virtualus bendravimas. gryzo, seip ir daug kitų žodžių - daugelis taip rašo :)
Kas čia per palengvinimai? Lietuvių kalba yra lietuvių, o ne kokia nuvalkiota anglų, kurioje pilna įvairiausių palengvinimų, trumpinių ir t.t ir pan.. Ji unikali ir tikrai nėra lengva, tačiau nereiškia, kad neįmanoma jos taisyklingai vartoti. Mokytis reikia, o ne tinginiaut! Visi augome, mokykloje mokėmės, bet nesiskundėme, kad reikėtų kažkokių rašybos palengvinimų. Kokia kalba yra, tokia tegu ir lieka. Nereikia nieko keisti ir iškraipninėti.
Tai gal išvis velniop tą lietuvių,mokomės tik anglų..: | absurdas
Galbūt todėl, kad niekas jiems neįskiepija tinkamų vertybių, tarp kurių būtų ir kalba? Manau čia viskas prasideda - auklėjime. O kad sunkiau sekasi lietuvių kalba tai labai paprastai galima paaiškinti. Anglų kalboj rašybą iškali mokydamasis žodžius atmintinai. Jei tą patį darytum su lietuvių kalbos žodžiais, rezultatas būtų toks pats. Drįsčiau nesutikti, kad moksleiviai geriau mokosi anglų kalbą. Tiesiog lietuvių kalba apima ne tik rašybą ir skyrybą. Žmonėms ten yra ugdomos vertybės, jis yra verčiamas mąstyti. Šiais laikais mokiniai ne itin geba mąstyti, todėl už rašinius ir gauna žemesnius balus. Anglų kalboje mąstyti nereikia, tiesiog pagal užduotį parašyti rašinį, viską sudėlioti taip kaip reikalauja pavyzdžiai. Turite suprasti, kad pažymius iš lietuvių kalbos žmogus gauna ne tiek už rašybą ar skyrybą, bet už visuomeninį išprusimą. Netgi egzamine yra tik 16 taškų iš 52 už rašybą ir skyrybą. Visi kiti - už mąstymą, intelektualią kalbą, t.y. žmogaus išprusimą ir aiškų minčių dėstymą. Tad tas lengviau sekasi anglų, o ne lietuvių kalba yra ne itin susijęs su rašyba. O kiek susijęs tai problemos kyla dėl kalbos, kaip vertybės, nebuvimo ar tiesiog tingėjimo pasimokyti lietuvių kalbos taisykles. Kas nori - tas išmoksta. Yra daug pavyzdžių klasėje, kurie ne itin mėgsta kalbą, tačiau rašyti moka. o moka todėl, kad tiesiog vieną ar kitą kartą nepatingėjo pasigilinti į taisykles.
Reikia supaprastimti lietuviu kalba.Kam tos nosines/?Nereike dvibalsiu pav.iai ir kitu,netik nosiniu.O jei dar iterpsi sutrumpinimus o gal dar tarptautiniu zodziu, annglu ir keiksmazodziu,nu karoce bus liuxs,karocia.Kuo daugiau svetimybium karoce,blemba,karoce.
"Absurdas kazkoks, supaprastint kalba. net juokas neima o graudu daros. " bent šitą sakinį išsitaisyk lietuvninke :)
,,Jie neišmoks taisyklingai rašyti, nes tiesiog to nenori. Jei dabar valstybinė kalba pradės taikytis prie jos negerbiančių žmonių, tai neilgai trukus kalbėsim jau angliškai ar dar kaip nors kitaip. Pradėsim nuo nosinių balsių panaikinimo, tada vėl ko nors prisireiks ir taip užburtas ratas, kol neliks jokio savitumo '' Sarunai,
PUIKIAI PASTEBETA. Pritariu. Kalbos mixas - olandu, belgu kalbos,. kurie yra sumise su prancuzu ir vokieciu kalbom.
PUIKIAI PASTEBETA. Pritariu. Kalbos mixas - olandu, belgu kalbos,. kurie yra sumise su prancuzu ir vokieciu kalbom.
Neišvedinkėk to , ko aš nesakiau. Kalbu tik apie pačių išimčių mažinimą , o ne apie visišką kalbos deformavimą. Matau , koks didelis kalbos mylėtojas esi , net nepasivargini savo mylimų lietuviškų raidelių tarškinti ;)
Labai paprasta- kuo daugiau veisiasi durnių, tuo sunkiau durniams gyventi...
Kaip matau, nemąžta durnių ir tarp žurnalistų
Kaip matau, nemąžta durnių ir tarp žurnalistų
Lietuvių kalbos paprastinimas: šąla, bąla ir ąžuolas gali netekti nosinių (APKLAUSA)