• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija paskelbė apie naują iniciatyvos „DiscoverEU“ paraiškų teikimo etapą, per kurį iš viso bus išdalinta 35,5 tūkst. kelionės bilietų (223 bilietai jaunuoliams iš Lietuvos).

Europos Komisija paskelbė apie naują iniciatyvos „DiscoverEU“ paraiškų teikimo etapą, per kurį iš viso bus išdalinta 35,5 tūkst. kelionės bilietų (223 bilietai jaunuoliams iš Lietuvos).

REKLAMA

Paraiškos priimamos iki balandžio 30 d., antradienio, 13 val. Lietuvos laiku, Europos jaunimo portale. Paraiškas teikti gali jaunuoliai, gimę 2005 m. liepos 1 d. – 2006 m. birželio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Užsiregistravusieji turės atsakyti į penkis viktorinos klausimus apie ES ir vieną papildomą klausimą. 

Atrinkti paraiškų teikėjai galės iki 30 dienų keliauti po Europą 2024 m. liepos 1 d. – 2025 m. rugsėjo 30 d. laikotarpiu.

Konkurse gali dalyvauti jaunuoliai iš ES ir programos „Erasmus+“ asocijuotųjų šalių – Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Serbijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbia Europos Komisija, loterijos laimėtojams atiteks lankstus kelionės bilietas. Jis suteiks galimybę traukiniais keliauti 7 dienas per vieną mėnesį. Kiekvieną iš 7 kelionės dienų per tą mėnesį galite pasirinkti laisvai. Kiekvieną kelionės dieną (nuo vidurnakčio iki vidurnakčio) galima persėsti tiek kartų, kiek reikia (kai kuriuose traukiniuose gali tekti rezervuoti vietas, o jų kiekis gali būti ribotas). 

REKLAMA

Tarpininkas, kuris loterijos laimėtojams užsakys bilietus, galės rinktis bet kokių rūšių transportą ir bet kuriuos vežėjus (išskyrus privačius automobilius ir užsakomuosius autobusus).

Gavusieji bilietus galės susidaryti savo maršrutus ar pasisemti įkvėpimo iš jau esamų maršrutų.

Pavyzdžiui, jie gali atrasti praeitais metais paskelbtą maršrutą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama miestams ir vietoms, kurios Europos Sąjungoje garsėja savo grožiu, tvarumu ir įtraukumu, laikantis naujojo europinio bauhauzo principų.

REKLAMA
REKLAMA

Dalyviai taip pat gali pasinaudoti 2022 m. – Europos jaunimo metų – iniciatyva „DiscoverEU kultūros kelias“, apimančia įvairias kultūrines vietoves, pasižyminčias savo architektūra, muzika, vaizduojamaisiais menais, teatru, mada ir dizainu.

Jie gali aplankyti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Europos kultūros sostines, Europos paveldo ženklu pažymėtas vietoves arba Visiems pritaikyto miesto apdovanojimą pelniusius visiems prieinamus miestus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„DiscoverEU“ – daug daugiau nei tik bilietas. Dalyviai taip pat gaus nuolaidų kortelę su daugiau nei 40 tūkst. nuolaidų viešajam transportui, kultūrai, apgyvendinimui, maistui, sportui ir kitoms paslaugoms atitinkamose šalyse.

Be to, „Erasmus+“ nacionalinės agentūros organizuoja informacinius susitikimus prieš išvykstant, o visų programos „Erasmus+“ šalių agentūros rengia „DiscoverEU Meet-ups“– mokomąsias vienos–trijų dienų programas.

REKLAMA

Socialinė įtrauktis yra vienas iš svarbiausių programos „Erasmus+“ prioritetų, todėl negalią ar sveikatos problemų turintiems dalyviams kelionėse bus suteikta pagalba.

Nuo 2022 m. spalio mėn. „Erasmus+“ nacionalinės agentūros įgyvendina „DiscoverEU“ įtraukties veiksmus: organizacijoms, dirbančioms su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais, suteikiama galimybių prašyti dotacijos.

Taip dalyviams suteikiama papildoma parama, pavyzdžiui, papildomas finansavimas ir galimybė keliauti su lydinčiais asmenimis. Nuo pirmojo kvietimo teikti paraiškas 2022 m. spalio mėn. „Erasmus+“ nacionalinės agentūros skyrė finansavimą daugiau kaip 250 projektų, o šiais metais paskelbti du įtraukties veiksmų kvietimai teikti paraiškas.

Pagal iniciatyvą „DiscoverEU“ skatinama keliauti tvariai, naudojantis traukiniais. Visgi jaunuoliams, gyvenantiems atokiausiuose regionuose, užjūrio šalyse ir teritorijose, atokiose vietovėse ir salose, gali būti taikoma speciali tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų