Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nėra nė vieno užsienio reikalų ministro, kuris nežadėtų gerinti santykių su kaimynais. Tačiau Lietuvos ir Lenkijos santykiai – blogiausi per dvi dešimtis metų.

REKLAMA

Apie ką dar kalbėti?

„Kalbos nėra: jei yra nauja administracija, visada reikia tikėtis kokių nors santykių permainų. Aišku, visi tikisi gerąja prasme. Suprantama, kad tam tikros permainos nepakenktų. Turiu omenyje visus mūsų kaimynus“, – aiškino žiniasklaidai naujasis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kai buvo skiriamas į šį postą.

Kaip pabrėžė Lenkijos ir Lietuvos santykius analizuojantis apžvalgininkas Vitalijus Karakorskis, ministro norai nedaug tegalės pakeisti padėtį. „Yra daug daugiau veiksnių. Pirmiausia, tai priklauso ir nuo Lenkijos, nes įtampa tarp šalių atsirado ne vien dėl lietuvių politikų kaltės. Kalbant apie lietuviškąją pusę, nemažai priklauso nuo prezidentės Dalios Grybauskaitės. Ji yra pagrindinė užsienio politikos šefė. Būtent ji savo politika, laikysena ir retorika stipriai prisidėjo, kad santykiai su Varšuva būtų būtent tokie, kokie yra dabar. Jei rastas absurdiškas pretekstas net nenuvažiuoti pasveikinti kaimynų Nepriklausomybės šventės proga, apie ką tada kalbėti?!“ – aiškina jis.

REKLAMA
REKLAMA

V. Karakorskio nuomone, komiškai skamba ir spėliojimai, kad naujojoje Vyriausybėje Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA) atiduotas Energetikos ministerijos portfelis išjudins Lenkijos daugelį metų vilkinamos elektros jungties statybą. „Tai supaprastintas požiūris į reikalus. Tada atiduokime tai partijai dar ką nors, pavyzdžiui, Ūkio ministeriją, kuri tvarkys atominės elektrinės statybos reikalus – ir lenkai vėl prisijungs prie projekto? Tai absurdiški aiškinimai. LLRA, kaip visi supranta, kviesta į koaliciją visai dėl kitų priežasčių“, – mano apžvalgininkas.

Reikia bendros užduoties

Lietuvoje neseniai vyko Mykolo Romerio universiteto rengta konferencija, kurioje akademinių sluoksnių atstovai iš abiejų šalių analizavo prastų santykių priežastis ir tarėsi dėl perspektyvų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų