Žinomus visuomenininkus suvienijusi nauja nevyriausybinė organizacija Liberalios minties institutas užsibrėžė tikslą diskusijomis, švietėjiška ir analitine veikla skatinti visuomenę "neslysti paviršiumi".

Kaip ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė naujojo instituto Tarybos pirmininkas profesorius Leonidas Donskis, institutas gaivins liberalios minties diskusijas.

"Tai nebus politinės praktikos institucija. Jis įsteigtas tam, kad būtų galima skleisti įvairias liberalios minties formas. Liberalizmas į Lietuvą nėra importuotas iš Vakarų, mes turime gilias savo tradicijas, tik galbūt užmirštas", - teigė L.Donskis.

Vienas iš instituto steigėjų Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius toje pačioje spaudos konferencijoje aiškino, kad institutas neįsipareigojęs konkrečiai programai, apims platų diskusijų lauką ir neapsiribos vien didmiesčių liberalios minties poreikiais.

"Sieksime padėti "paviršiumi slystančiai" visuomenei stabtelėti. Tikimės apimti plačią geografiją, tarp steigėjų yra ne tik vilniečiai ir kauniečiai, bet ir, pavyzdžiui, šiauliečiai", - pasakojo G.Steponavičius.

Be minėtų L.Donskio ir G.Steponavičiaus, instituto steigėjai yra Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) senato narys profesorius habilituotas daktaras Egidijus Aleksandravičius, VDU lektorius Mykolas Drunga, Vilniaus universiteto dėstytojas Tarptautinių santykių instituto dėstytojas docentas daktaras Antanas Kulakauskas, Šiaulių universiteto profesorius Gintautas Mažeikis, Nepriklausomybės akto signataras, verslininkas Jonas Tamulis, Seimo nariai Petras Auštrevičius, Eligijus Masiulis ir kt.

REKLAMA

Institutas užsiims švietėjiška veikla, knygų leidyba ir procesų analize. Kaip teigiama jo steigimo manifeste, bus siekiama "užpildyti viešajame intelektualiniame gyvenime atsiskleidusią properšą, išryškėjusią konservatyvios pakraipos Demokratinės politikos instituto ir ekonominio liberalizmo tribūnos Laisvosios rinkos instituto fone". Tačiau, pasak steigėjų, minėti institutai vertinami kaip partneriai, o ne konkurentai.

Institutas bus išlaikomas verslo ir įvairių fondų lėšomis.

 


Rašyti komentarą...
I
Inga
2007-02-15 15:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kazi ko Austrevicius cia lenda?
Atsakyti
0

a
a go
2007-02-15 15:54:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs tik patys neslidinėkite...
Atsakyti
0

Z
Zhilvinas
2007-02-15 15:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Linku, kad institutas netaptu dar vienu eiliniu ruporu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų