Parlamento rūmuose Vilniuje ketvirtadienį surengta diskusija apie gyvybės apsaugą prenatalinėje fazėje prasidėjo jaunimo piketu prieš abortų uždraudimą.

Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisija į renginį Vilniuje pakvietė nemažai svečių iš Lenkijos pasidalyti patirtimi. Šioje šalyje jau 15 metų galioja Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas, draudžiantis abortus.

Nors ant Europos Sąjungos informacijos centro durų buvo pakabintas skelbimas, kad vyksta uždaras renginys, parlamentarės Aušrinės Marijos Pavilionienės vadovaujami jaunuoliai su plakatais sugužėjo į patalpą.

„Už moterų teisę rinktis“, „Žmogaus teisių pažeidimas – įstatymu versti moteris gimdyti“, „Moterys – ne tik motinos“ skelbė jaunų žmonių laikomi plakatai.

Diskusijos šeimininkė Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė Rima Baškienė pasidžiaugė, kad tiek daug žmonių susirinko į renginį. Nors ji nė žodžiu neužsiminė, jog piketuotojai trukdytų susirinkusiems, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnas pareikalavo, kad jaunuoliai paslėptų plakatus. Šie tam neprieštaravo, bet liko klausytis diskusijos.

Lenkijos gyvybės apsaugos sąjūdžių federacijos pirmininko pavaduotojas, sociologas Antonis Szymanskis pasakojo, kad Lenkijoje prieš 15 metų priimtas įstatymas davė teigiamų rezultatų.

REKLAMA

Anot jo, dėl to sumažėjo nėščiųjų, naujagimių mirtingumas. „Kai įsigaliojo įstatymas, sukurtas tinklas namų, kurie rūpinasi vienišomis motinomis“, – pasakojo buvęs Lenkijos parlamentaras.

Jis teigė, kad artimiausiu metu lenkai gali tikėtis nemokamų gimdymo mokyklų ir nemokamo gimdymo.

„Ko bijojo dalis visuomenės – ar sprendimai nėra per griežti, demografinio bumo – nė vienas juodasis scenarijus nepasitvirtino“, – kalbėjo A. Szymanskis.

Jo teigimu, tą patį gali pasakyti ir Maltos, Airijos gyventojai. Šiose valstybėse taip pat draudžiama moterims daryti abortus, jeigu jie nekelia pavojaus jos gyvybei.

Tuo metu nevyriausybinių organizacijų, jaunimo atstovai, kai kurie medikai įsitikinę, kad draudimas moterims nutraukti nėštumą pažeistų jų teises, gali pakenkti sveikatai, netgi keltų grėsmę gyvybei.

R. Baškienė teigė šią diskusiją inicijavusi, nes Lietuvos Seimas po pateikimo yra pritaręs Lenkų rinkimų akcijos nario Valdemaro Tomaševskio rengtam Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui.

Jame siūloma įteisinti principą, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo moters apvaisinimo ir kad visi klausimai, susiję su gyvybės prenatalinėje fazėje apsauga, turi būti sprendžiami, teikiant prioritetą vaiko prenatalinėje fazėje teisėms. Tai reiškia, kad būtų uždrausta moteriai nutraukti nėštumą, išskyrus atvejus, kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba kai yra pagrįstų įtarymų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.


Rašyti komentarą...
i
ieva n
2008-04-17 18:34:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
moterys turi teise pacios rinktis. Gerai kad protestavo.
Atsakyti
0

A
As
2008-04-17 20:14:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Parlamento rūmuose Vilniuje ketvirtadienį surengta diskusija..."
"ant Europos Sąjungos informacijos centro durų buvo pakabintas skelbimas, kad vyksta uždaras renginys"

Is serijos mes vienminciai diskutavom? Kvieciame diskusijai, taciau ji bus uzdara ir jusu neisileisime :) O po to bus Seimo pranesimas, kad buvo diskutuota apie abortus ir visi pritare ju uzdraudimui :)
Atsakyti
0

n
negi mes norime irgi tokiais buti?!?!?!?
2008-04-18 00:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
" kai kurie medikai įsitikinę, kad draudimas moterims nutraukti nėštumą pažeistų jų teises": visa likusi Europa, o ne " kai kurie medikai" .... Kaimieciai tie lenkai, negi mes norime irgi tokiais buti?!?!?!?
Atgal i Vienuolio "Paskenduoles" laikus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų