Lietuvos ir Lenkijos tarpvalstybinė ekspertų darbo grupė, ieškanti sprendimų nesutarimuose dėl tautinių mažumų švietimo, rinkosi į trečią posėdį.

Šiame sustikime nemažai dėmesio skirta Lenkijos lietuvių švietimo problemoms. Lietuviai lenkų prašo didinti finasavimą tautinei lietuvių mažumai Lenkijoje.

Lietuvių ir lenkų ekspertai prie bendro stalo jau trečią kartą. Problemos irgi tos pačios – naujasis švietimo įstatymas, kuriuo ypač nepatenkinta lenkų tautinė mažuma. Per ankstesnius susitikimus pavyko sutarti dėl tam tikrų lengvatų egzaminuose tautinių mažumų mokyklose Lietuvoje. Tačiau Lietuvos lenkų mažumos atstovai pažangą neigia. Tuo metu Lietuvos ekspertai prašo tiksliai suformuluoti, ko norima, o nesivadovauti vien emocijomis. Šiame eskpertų susitikime nemažai dėmesio skirta Lenkijos lietuvių švietimo problemoms. Jie ne kartą skundėsi gana mažu finansavimu.

„Jeigu tautinių mažumų finansavimą Lietuva didina netgi kriziniais metais, kai visur iš tikrųjų mažinamas biudžetas, tai mes prašysim to paties: kad Lenkijos pusė padidintų tautinių mažumų finansavimą švietimui“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Šiemet tautinių mažumų mokyklos Lietuvoje gaus dvidešimt vienu procentu didesnius mokinių krepšelius, yra papildomai aprūpintos vadovėliais, klasėse sumažintas minimalus mokinių skaičius. Lietuvoje gyvenačius lenkų mokinius remia ir Lenkijos valdžia. Ji šį mėnesį pirmokams, lankantiems tik lenkiškas mokyklas, skyrė po tūkstantį zlotų. Tokį žingsnį sukritikavo Lietuvos valdžios atstovai.

REKLAMA

„Nesiekėme, vaizdingai tarant, pervilioti ar pritraukti mokinių į lenkiškas mokyklas. Be abejo, išlaikyti vaikus turi patys tėvai, bet jeigu dėdė iš užsienio atsiunčia siuntinį, tai niekas nesisikundžia“, – apie Lenkijos valdžios skirtas lėšas kalbėjo Lenkijos švietimo viceministras Miroslawas Sielatyckis.

Lenkiško žurnalo „Newsweek“ versija paskelbė rašinį, kuriame griežtai kritikuojama Lietuvos lenkų rinkimų akcijos veikla Vilniaus krašte ir nepritariama protestams prieš švietimo reformą. Publikacijoje šie protestai lyginami su Lietuvos nepriklausomybės atgimimo metu vykusiomis prosovietinėmis demonstracijomis.

Reda GILYTĖ


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų