Rašyti komentarą...
Su Rusija tartis yra labai neperspektyvu - lengvai galima susilaukt šmeištų ir kaltinimų, kad išduodame eropos idėją. Na patyliukais - galima, labai atsargiai. Aišku, kur Rusija dės enetrgijos perteklių - Lenkai bandys rusus šantažuot savo anglinių (kurios dirba pigios vokiškos Silezijos anglies pagrindu) elektrinių pigia energija, ir išsidėrėt gerą kainą. O čia ir mes galėtume - "už tą kainą ir mes norime" - jei nesutiks - tegu parduoda kiniečiams - anys viską suvartoja be atliekų. Arba sudeda kitiems.
Jau dabar yra mažiau pavojingų energijos išgavimo būdų. Be to tokia šalis ne energetika o informatika gali būt gyva - mažinti energijos barstymą.
tai ir gerai, nes tos atomines mums visai nereikia.
seniai mokslininkai paskaiciavo, kad dabartines elektrines gali padidinti pajegumus + atsinaujinanciu saltiniu energija ir MES GAUNAME PAKANKAMAI DAUG PIGESNES ELEKTROS
Lietuva ko siekė, tą ir gavo. Ačiū nacionalistams ultrapatriotams už tai, kad esame ir liksime energetine Rusijos provincija. Visi kranai jų pusėje.
Lietuvos vietoje tik visiškas kvailys nepasinaudotų aplinkybėmis ir dabar nenutrauktų šito mums bergždžio projekto. Gerai, kad dar neįklimpome iki ausų ir jie mūsų nepaliko visų negarbingų kaimynų pažadų išsrėbti. Negi šimtmečių patirties, su kuo nereikia obuoliauti, nepakanka? Būtina pasauliui išryškinti tikrąjį lenkų veidą.
__Ryšium su ES paramos nepakankamumu reikia atidėti IAE uždarymą ir laikinai (~15 metų) atnaujinti jos veiklą. Vertinga būtų papildyti Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę dar dviem blokais, net jei nestatysime AE, ir geranoriškai susitarti su Rusija dėl savitarpio pagalbos ir bendradarbiavimo energetikos srityje bei kainų subalansavimo. Nei mes nuo jų, nei jie nuo mūsų pabėgti be didelių nuostolių negalime, todėl turime sekti Suomijos pavyzdžiu.
__Jei ES neskirs uždarymui pinigų, galime parduoti IAE nusikėlimui su visomis jos atliekomis. Manau, kad tam atsirastų labai mokių pirkėjų, ir ES tada greitai mūsų naudai persigalvotų. Be to reikėtų visas tinkamas jėgaines paversti kogeneracinėmis. O per 10-15 metų gal atsiras pigesnių ir paprastesnių energijos šaltinių arba kaimynai neturės kur dėti elektrą, bent jau naktinę – tai tikrai.
Ar jūs skaitote iki galo žurnalistų para
Ar jūs skaitote iki galo žurnalistų para
tekstą, ponai komentatoriai?????

enkijos centrinė žiniasklaida kol kas neskiria didelio dėmesio žiniai apie iįtrimituotą lenkų bėgimą iš VAE projekto. Pranešama, kad Lenkijos energetinė grupė (Polska Grupa Energetyczna) pristabdė pasirengimą (zawiesiła zaangażowanie) atominės elektrinės Lietuvoje statybbai ir nutraukė derybas (zrezygnowała z rozmów) dėl elektros energijos pirkimo iš Kaliningrado.

Mąstykite, užuot rėkę.
boba is ratu ratams lengviau To ir buvo galima laukt Ir kas galetu paneigti kad nera puciama i viena duda su maskva
TIK NEREIKIA VERKTI IR VYRKAUTI.O ko tikėjotės ponai?
o kada lenkai Lietuvos neišdūrė,nuo pat jogailos iki šiu dienų
Į viršų