Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kartu su Austrijos ir Rumunijos diplomatijos vadovais reiškia paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, kviečia tęsti svarbias reformas.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kartu su Austrijos ir Rumunijos diplomatijos vadovais reiškia paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, kviečia tęsti svarbias reformas.

REKLAMA

Šeštadienį baigdami vizitą Pietų Kaukaze, Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai G. Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas (Aleksanderis Šalenbergas) ir Bogdanas Aurescu (Bogdanas Auresku) Tbilisyje susitiko su Sakartvelo premjeru Irakliu Garibašviliu ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

Pasak Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos, susitikimuose ministrai akcentavo Europos Sąjungos (ES) įsitraukimą Sakartvele, paramą šalies suverenumui ir teritoriniam vientisumui, ES ir Sakartvelo asociacijos susitarimo  ir tolesnio reformų įgyvendinimo svarbą.

URM nurodo, jog ypač pabrėžta būtinybė visoms Sakartvelo politinėms jėgoms laikytis balandžio 19 dieną tarpininkaujant Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Charlesui Micheliui (Šarliui Mišeliui) sudaryto susitarimo tarp valdžios ir opozicijos atstovų, numatančio „reikšmingas šalies teisingumo ir rinkimų sistemos reformas“.

REKLAMA

Trijų ES valstybių ministrų susitikimuose su Sakartvelo kolegomis taip pat aptarta situacija Rusijos kontroliuojamuose Sakartvelo regionuose, saugumo  padėtis Pietų Kaukaze bei pasirengimas šių metų pabaigoje planuojamam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

G. Landsbergis pažymi, kad Asociacijos susitarimą su ES pasirašęs Sakartvelas yra „artimiausias bloko partneris Pietų Kaukaze“.

„Raginame mūsų draugus Sakartvele nesustoti ir tęsti šalies žmonių ateičiai svarbias reformas, nes tik taip bus įmanoma pasiekti ambicingų tikslų“, – pranešime teigė G. Landsbergis.

Anot jo, ministrai taip pat mato ir vertina „labai svarbų asmenin“ I. Garibašvilio vaidmenį prisidedant prie pasitikėjimo tarp Armėnijos ir Azerbaidžano atkūrimo, ir „palaiko Sakartvelo pastangas šia linkme“.

Jis taip pat pažymėjo, kad Sakartvelo vidaus reformų pažanga ES sostinėse bus matuojama pagal Balandžio 19 dienos susitarimo raidės ir dvasios įgyvendinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Vizito metu ES ministrų delegacija taip pat lankėsi prie linijos su Rusijos okupuoto Cchinvalio regionu (Pietų Osetijos). Apsilankydami ministrai patvirtino ES paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei paragino Rusiją pilnai įgyvendinti jos prisiimtus įsipareigojimus pagal ES tarpininkauto 2008 metų ugnies nutraukimo susitarimą. 

 Trijų ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai birželio 24-26 dienomis lankėsi Pietų Kaukazo regione ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininko Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) pavedimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų