Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Algimantas Rusteika

Na ką, konservai pasodinti ant kuolo. Po Ingridos nieko ir pasiūlyti tautai nebeturi, nebent komisarą Gabriuką, kuris jau nori į Europos komisarus, t.y. politiškai miršta. Visiškas politinių avantiūristų ir tautos bei valstybės išpardavėjų krachas.
Bet labai smarkiai nesidžiaukim, tai tik šios dienos rezultatas. Tiesiog Seimo rinkimų dėlionėje, kuri dabar kuluaruose aptarinėjama ir vyksta slaptos derybos visų su visais dėl būsimos Seimo koalicijos, konservų akcijos nukrito truputį. Tik truputį.
Su kuo eis reitingų "lyderiai" socdemai? Su valstiečiais? Didelė abejonė. Greičiau liks prie tų pačių konservų su 2K pražaistu variantu, tik jame konservai bus silpnesni. Ir viskas.
Susišluos visus politinius perėjūnus a la skvernelis, prie pyrago dalybų neišvengiamai sulėks pinskų šeimyna, visokie kiti "nepriklausomi" Seimo nariai, kurių Seimo darbo sutartys baigiasi, o dirbti nieko kito nemoka ir nenori.
Pakabinti lieka valstiečiai, kurių balsus smarkiai nuvalgė R.Žemaitaitis ir juos atsiimti bus sunku. Bando siųsti signalus dėl koalicijos socdemams, bet vargu ar tarp jų yra norinčių turėti reikalų su R.Karbauskiu, tuo labiau susilpnėjusiu, bent iki šiol tokių neatsirasdavo.
Tačiau ir socdemų "politinis kapitalas", susikrautas absoliučiai nieko neveikiant ant konservatorių ir laisviečių talibano savęs pačių ir valstybės naikinimo griuvėsių, nėra "tvariai darnus ir įtraukus". Apie už kriminalinį nusikaltimą nuteistą liberalų sąjūdį ir kalbėti neverta.
Didžiųjų biudžetinių "partijų", kurios iš esmės nėra partijos su savo ideologija, o tik vienos valdžios partijos frakcijos, kova dėl vietų dvare vyksta toliau. Tuoj į paviršių ims lįsti dabar daromi susitarimai ir pasjansai.
Tačiau ir po prezidento rinkimų išsidraskymo ir susipriešinimo dar labiau suskaldyta visuomenė dar turi šansą. Atsisakius ambicijų susitelkti ne į kokio nors vieno vaduko pageidaujamą asmeninę koaliciją.
O į plačią, lygiateisę neparlamentinių partijų, visuomenės organizacijų, bendrijų, žinomų žmonių Tautos vienybės koaliciją. Savotišką Didįjį Lietuvos gynimo maršą.
Tokio telkimosi lūkestis yra didžiulis ir išjudintų sveikąsias visuomenės jėgas. Jame deramą vietą rastų ir dvaro atstumtieji vastiečiai, ir kitos išblaškytos politinės pajėgos. Tikslas pradžiai nedidelis, bet vienintelis įmanomas - pašalinti iš politinio lauko valstybės griovėjus.
Ir tai būtų išsivalymo, atsinaujinimo, tikrumo susigrąžinimo pradžia. Ir brandos turėti savą valstybę egzaminas.
Pijanininio Senio norai?
Nieko girdet apie sita “Politika”
komisaro bet ne euro
Jos žalios - nė vienos išsirpusios uogutės - tuojau atšipintum dantis. (Lapė ir vynuogės)
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų