Darbo partijos kandidatė prezidento rinkimuose Loreta Graužinienė teigia, jog iškovojusi pergalę imtųsi veiksmų, kad būtų panaikinta prezidento institucija.

„Konstituciją būtina peržiūrėti. Trys valdančios institucijos - prezidentas, parlamentas ir Vyriausybė - Lietuvai yra per didelė prabanga. Inicijuočiau Konstitucijos pataisas, kad būtų panaikinta prezidento institucija, jos funkcijas perskirstant parlamentui ir Vyriausybei", - šeštadienį Kėdainiuose vykstančiame DP suvažiavime partiečiams kalbėjo L.Graužinienė.

DP pirmininkas Viktoras Uspaskichas partijos kolegoms L.Graužinienę įvardijo kaip alternatyvą pretendentei į prezidento postą eurokomisarei Daliai Grybauskaitei. Pastarajai DP lyderis prikaišiojo esą pernelyg "buhalterinį požiūrį" ir ateities vizijos neturėjimą.

Maždaug puspenkto šimto „darbiečių" suvažiavime pritarė partijos vicepirmininkės L.Graužinienės kandidatūros iškėlimui prezidento rinkimuose. L.Graužinienės iškėlimui jau anksčiau pritarė DP taryba.

Suvažiavime buvo patvirtintas ir preliminarus DP kandidatų sąrašas Europos Parlamento rinkimuose, kurio viršuje atsidūrė partijos lyderis V.Uspaskichas. Partijos tarybai buvo suteikti įgaliojimai sąrašą vėliau dar keisti.

REKLAMA

Sąrašo viršuje be V.Uspaskicho atsidūrė DP atstovas europarlamente Šarūnas Birutis, leiboristų partijos atstovė Justina Vitkauskaitė, Seimo nariai Kęstutis Daukšys ir Vydas Gedvilas, Valentinas Bukauskas, Dangutė Mikutienė bei buvę parlamentarai Jonas Pinskus ir Manfredas Žymantas.

Pirmasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 17 dieną. Antrasis turas planuojamas kartu su Europos Parlamento rinkimais birželio 7 dieną.

Plačiau apie tai žiūrėkite LNK vakaro žiniose.


Rašyti komentarą...
R
Rimantas
2009-03-14 16:27:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
absoliuti nesamone.
Atsakyti
0

I
Ir
2009-03-14 16:40:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
pasikviesti karalių?
Atsakyti
0

L
Lietuvos gėda Graužinienė
2009-03-14 16:42:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip gi kitaip gali kalbėti , jeigu Viktoras taip liepė.... Juk pigiausiai būtų prisijungti prie Viktoro tėvonijos, nereikėtų nei prezidento, nei seimo nei vyriausybės - būtų tik darbo parcija, kuri būtų pagrindinė vykdytoja gautų nurodymų... Vot būtų didelė ekonomija: gatavi įstatymai, nurodymai kaip juos vykdyti - juk visa tai jau buvo.... Parodys Viktoras tupiems litovcams, kaip reikia "gyventi" ir valdyti valstybę....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų