Lietuvos Respublikos Vyriausybėje Žygaičių bendruomenės nariai antradienį kviečiami į susitikimą su skalūninių angliavandenilių žvalgyba ir gavybą ketinančios užsiimti JAV kompanijos „Chevron“ atstovais. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys šiame kvietime įžvelgia bandymą imituoti „Chevron“ tarimąsi su bendruomenėmis prieš rugsėjį planuojamą skelbti skalūninių angliavandenilių žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoją.

„275 Žemaitijos bendruomenės aiškiai išsakė savo nepritarimą dėl skalūninių angliavandenilių, išgaunamų toksišku ir pavojingu vietiniams gyventojams bei aplinkai hidraulinio ardymo būdu, vietos gyventojai surengė ne vieną protesto akciją ir konferenciją ta tema. Šiandien šie žmonės, bendradarbiaujantys su ilgamečiais geologijos ir naftos pramonės ekspertais, viską žino apie skalūninių dujų gavybos procesus ir jų keliamą pavojų. Vyriausybė, bandydama tarpininkauti ir padėti „Chevron“ „susikalbėti“ su Žemaitijos gyventojais, kviesdama į susitikimą tik aktyviausiai besipriešinančią, matomą žiniasklaidoje Žygaičių bendruomenę, atstovauja ne viešąją, Lietuvos piliečių nuomonę, o korporacijų interesus. Tai tėra JAV kompanijos tarimosi su Žemaitijos gyventojais imitacija“, – sakė L. Balsys.

Pasak jo, bendruomenės ne kartą kvietė „Chevron“ kompanijos atstovus dalyvauti jų organizuojamose konferencijose, tačiau šie nė karto nepasirodė, neatsakė į visuomenės klausimus.

REKLAMA

Antradienį organizuojamame susitikime Žygaičių bendruomenės nariams ketinama pristatyti „Chevron“ veiklas, pranešimus apie vandens saugumą ir apsaugą, chemines medžiagas, naudojamas hidraulinio ardymo metu bei skalūninių dujų naudą.


Rašyti komentarą...
s
stasys
2013-08-26 14:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na labai rimtai į pono Balsio komentarus žiurėti irgi nereiktu ,. "gaidelis giedorėlis kaip reta " belieka tik paspėlioti kas jam kūro sanaudas ir alga apmoką ..gal Lukoil ? o gal iš po servetėlės rytais dovanos randamos ..skaidrumas ir žinojimas kas yra kas Lietuvoje, galėtu sumažinti tas nelemtas samokslo teorijas, kurias taip mėgsta kurtį tie kurie šeip Lietuvoje dirba tik liežuvių ..tiesa ..bet tai nereiškia kad tam negalima butu surasti geresnio pritaikymo ..:)))
Atsakyti
-3

.
.
2013-08-28 21:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba Linui Balsiui.
Atsakyti
-1

D
Demagogija
2013-08-28 15:53:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kremliaus interesus ? Tai gal Kremliaus interesus atstovauja ir JAV,UK,Prancuzijos ,Lenkijos ir tt protestuojancios visuomenes ?Paziurekit filma ,,Gasland",bus aiskiau.Lietuvos Ryto TV aiskina,kad visuomenes nariai atsisake dalyvauti susitikime del ,,neaiskiu priezasciu".Linas Balsys labia aiskiai pasake-atsisake,nes viuomenes interesa ginantys atstovai tegalejo dalyvauti vos keli,dokumentuoti ,irasineti uzdrausta.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų