Kuršių nerijoje užfiksavo keistai besielgiančią lapę: vaikosi automobilius

Ne vieno Kuršių nerijoje atostogaujančio poilsiautojo dėmesį pritraukia čia siaučianti lapė. Kelyje Smiltynė–Nida gudruolė pravažiuojančius atomobilius pasitinka apsimesdama, kad yra sužeista, o automobiliams sustojus ar sulietėjus, lapė pašoka ir ima juos vytis.

Toks lapės spektaklis penktadienį vakare užfiksuotas Kuršių nerijoje. Kelyje Smiltynė–Nida maždaug 30 kilometre netoli automobilių stovėjimo aikštelės pravažiuojančius automobilius pasitinka lapė.

Iš pradžių ji guli šalia kelio, tad ne vienas poilsiautojas susirūpina gyvūno būkle ir sustoja pasižiūrėti. Vos automobiliui sustojus lapė lyg niekur nieko pašoka ir ima bėgti link automobilio. Automobiliui pradėjus vėl važiuoti, lapė ima bėgti paskui.

Panašu, kad žmonių gudruolė nebijo, o atsidarius automobilio langą ima artintis dar labiau.

Ne vienas pravažiuojantis automobilis sustoja lapę nufilmuoti ar nufotografuoti, vienas kitas poilsiautojas pro langą švysteli lapei maisto.

Įspėja, kad lapė serga

Kuršių nerijos nacionalinis parkas savo „Facebook“ paskyroje dar prieš gerą savaitę įspėjo poilsiautojus dėl gudraujančios lapės.

„Naglių gamtiniame rezervate (Smiltynė–Nida 26–27 km; Nida–Smiltynė 16–17 km), šalia vienos iš aikštelių ant kelio dažnai sėdi arba guli apsukri lapė“, – savo paskyroje rašė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

Vis dėlto specialistai įspėja prie lapės nesiartinti, mat ji gali būti užsikrėtusi niežais.

„Tai galimai niežais (odos erkučių sukeliama liga) sergantis gyvūnas, kuris įsigudrino apsimetinėti sužeistu, o prie jo sustojus automobiliui tuoj pat pasveiksta ir gailiomis akimis ima kaulyti maistą.

Todėl vairuotojų prašome Naglių gamtinio rezervato teritorijoje vairuoti atidžiai, kad nesužeistumėte šios lapės apgavikės ir nepatirtumėte nuostolių“, – rašo specialistai.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas taip pat prašo poilsiautojų lapės nemaitinti.

„Dabartinė situacija kelią grėsmę žmonių saugumui ne tik dėl galimo autoįvykio, bet ir galimai sergantis niežais gyvūnas gali užkrėsti žmones bei Jūsų naminius augintinius. Lai laukiniai gyvūnai būna laukiniai, nejaukinkime ir laikykimės pagarbaus atstumo“, – prašo Kuršių nerijos nacionalinis parkas.


Rašyti komentarą...
I
Ikona
2021-06-12 07:15:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
10 dienų buvo Nidoje
Atsakyti
0

Z
Zuikis
2021-06-12 08:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ieško, kas galėtų pavėžėti, kurorte buvo, pinigai prabaliavoti, tai ir ieško kas pveztu į Vilniu
Atsakyti
0

P
Patarimas
2021-06-12 10:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia ta lapute pakviesti į savo transporto priemonę, nuvežti prie seimo, ten pulkas vištų, tai gal isgaudys
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų