Kupiškyje vyras už šaudynes laiptinėje stos prieš teismą

Teismui perduota byla, kurioje Kupiškio rajono gyventojas kaltinamas surengęs šaudynes daugiabučio laiptinėje.

Jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, rengimosi nužudyti ir transporto priemonės vairavimo esant neblaiviam, pirmadienį pranešė prokuratūra.

Šių metų vasario 18-osios vakarą, apie 21 val., policija gavo pranešimą, kad vieno Kupiškio daugiabučio laiptinėje šaudoma. Buvo nurodytas ir įtariamasis, kokiu automobiliu jis važinėja. Atvykę policijos pareigūnai žmonių nurodytą mikroautobusą pastebėjo nuvažiuojantį iš įvykio vietos ir ėmė jį vytis.

Bėglys nestojo, siaurose gatvėse neleido policijos pareigūnams jo aplenkti. Tik išvažiavus iš Kupiškio, persekiojamą automobilį policijos pareigūnams pavyko sustabdyti. Prie mikroautobuso vairo sėdėjęs 53 metų A. M. pro langą į pakelę išmetė 16-o kalibro medžioklinį šautuvą, o sulaikytas atsisakė pasitikrinti girtumą, nors buvo akivaizdžiai neblaivus.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arvydas Gramba.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad dėl smurto prieš sutuoktinę šiemet vasarį A. M. jau buvo nubaustas laisvės apribojimu aštuoniems mėnesiams, jam buvo uždrausta bendrauti su nukentėjusiąja, lankytis bute, kuriame ji gyvena Kupiškyje. Iš jo taip pat buvo paimti legaliai turėti šaunamieji ginklai.

Tačiau praėjus vos 11 dienų po teismo sprendimo, apsvaigęs nuo alkoholio, kupiškėnas pasiėmė nelegaliai laikomą medžioklinį vienvamzdį šautuvą, šovinių ir iš sodybos Kupiškio rajone išvažiavo pas mieste gyvenančią žmoną.

Apie tai, kad neblaivus sutuoktinis važiuoja pas ją ir žada padaryti kažką baisaus, moterį įspėjo paskambinusi poros dukra, kuriai apie tai telefonu pasakė pats tėvas. Išsigandusi moteris išvažiavo nakvoti pas draugę, o netrukus laiptinėje prie jos buto pasigirdo šūviai. Vėliau ekspertai nustatė, kad į duris buvo iššauta ne mažiau kaip 14 kartų.

REKLAMA

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro A. Grambos, kaltinamasis visiškai savo kaltę pripažįsta tik dėl vairavimo esant neblaiviam.

Dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis kaltu jis prisipažįsta tik iš dalies, o dėl rengimosi nužudyti savo žmoną kaltu neprisipažįsta visiškai.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų